Zavrieť

Porady

Exekúcia, splácanie

Chcem sa opýtať, jeden môj známy má takýto problém: má viacero exekúcii, pomaly ich po čiastkach spláca ako sa dá. Ale má takýto problém. Začal pracovať na zmluvu. A dnes mu šéf povedal, že musia poriesit veci s exekúciami, lebo mu ma strhávat zo mzda a má mu zostat okolo 200e.ako plat ma dobrý a ako hovorím spláca ako sa mu dá, lenze takto to nechce aby mu to hned také velke ciastky strhávali. Šéf je s nim spokojný, nechce ho prepustit. Ako to urobit aby sme to poriesili tak aby sme neporusili nejake zakony a tak? Viete poradit? Ďakujem veľmi pekne za kazdy názor. Pj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel je povinny platit z cistej mzdy na exekucie tolko, kolko mu uklada zakon, pricom berie do uvahy nepostihnutelne minimum.
    Zakonnym sposobom s tym nic ine nevymyslia.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dalo by sa pouvažovať o nejakej pôžičke v banke (nie nebankovka !), no záleží od viacerých okolností :
    - banky nie sú príliš náchylné na takúto činnosť, vyplatenie exekúcie.
    - na splnenie kritérií v banke je potrebné byť zamestnaný nejaký čas, aspoň pár mesiacov
    - mať nejakú nehnuteľnosť ako zábezpeku

    Ale či vôbec nejaká banka takúto pôžičku poskytne, tak to je vo hviezdach...ale za opýtanie známy nič nedá.

    Exekúcia, splácanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.