Zavrieť

Porady

Ako rýchlo a bezbolestne odlepiť gázu z rany?

Som po plastike nechtu palca na nohe. Chýba mi polka nechtu a mám 3 stehy. Doktorka mi povedala nech si to pravidelne umývam v repíku ale problém je, že gáza sa prilepila na stehy a aj na časť palca kde nemám nechet. Skúšala som to aj namočiť v repíku ale gáza sa posunula len o milimeter na stehoch a ďalej to nešlo. Ako by to mohlo ísť čo najrýchlejšie a bezbolestne dole? Budem rada za každý nápad. Ďakujem
lujza.j no ja by som namočila a neponahlala ...čakala kým gaza pustí...či "ide ti lietadlo"....
Kofolka121 Nejde mi lietadlo dakujem za radu budem trpezliva a skusim to
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Daj si zvrchu na gázu olejový obklad a počkaj.Pokiaľ rana hnisá rozhodne nemáčať a zastaviť sa prípadne po antibiotiká,najlepšie trojdnové,nech sa zvládne hnisanie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kofolka121 Mne vlastne vyrezali zapalene miesto tak to tece este z toho ale dakujem za radu
    buchač Hm...a to nemáš v rane drén ?
    Kofolka121 Nie, mam to iba site ale drenaz nemam
    buchač Pfúúúúú...tak to sa teda čudujem.
    Dorezaný, dofaklený som teda statočne, no iba v pár prípadoch som nemal v rane drén.
    Dokonca aj po vytrhnutí zubu/ov a po zašití rany som mal v nej drén.
    ...a ako vraví Estetic, ak je tam hnis, tak by sa malo brať ATB.
    Kofolka121 Proste mne vyrezala zapal, vyrezala mi polku nechtu a zasila to kde bol zapal
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Urvi to !
    Rýchlym pohybom, na bolesť nehľaď. Prípadne nech to urobí niekto druhý. Ty odvrátiš tvár a on sa bude realizovať.
    Prežiješ...ale choď sa pred "zákrokom" najprv vypiškať, aby si náhodou nepustila do gatiek.
    Mne tak urvala sestra flajster po operácii...a mal som na rane viac štichov.

    To namáčanie, močenie gázy nie je veľmi dobrá voľba. Rana má schnúť - ergo liečiť sa a nie opak.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kofolka121 Ďakujem za radu. Problémom je že sa bojím že si vytrhnem steh. Otcovi sa to stalo. Strhol si to a vytrhol si steh + mám malý prah bolesti. A mne tá rana moc neschne lebo tam kde nemám nechet je to furt vlhké+zo stehov vyteká hnis.


    Niečo menej bolestivé neni?
    dmc Namacaj si to v zohratom repiku a jemne pohybuj nohou. Ono to pusti. Drzim palec...teda.. vlastne...nedrzim..ale prajem aby ti to povolilo.
    Kofolka121 Dakujem. Skusim
    lujza.j repík vysušuje....zašita rana a hole "maso"bez nechtu...nie je to isté...ja by som teda netrhala....aj keby som si pred ..išla cvrknúť....zase cvrk na ranu...tiež nie je zlý...
    Kofolka121 Nemam v plane to trhat
    buchač Kofolka121 (Dnes 13:17) Ďakujem za radu. Problémom je že sa bojím že si vytrhnem steh. Otcovi sa to stalo. Strhol si to a vytrhol si steh + mám malý prah bolesti. A mne tá rana moc neschne lebo tam kde nemám nechet je to furt vlhké+zo stehov vyteká hnis.


    Niečo menej bolestivé neni?
    ===================
    Kto sa bojí, nesmie do lesa.
    Nik Ti nebráni zbehnúť k lekárovi...či ?
    Keby som sa ja bál (a že som sa teda kuwa bál...ale to je vedľajšie), tak už nie som medzi živými.
    Neschne,neschne...a čuduješ sa, keď rana nemám možnosť dýchať ?
    Vlhká má byť "iná rana" a nie na pajci.

    Iná možnosť ?
    Drbni si kladivom po zdravom palci na druhej nohe. Ty začneš ujúkať a medzitým Ti niekto urve flaster dole....
    Kofolka121 Doktorka mi povedala ze mame palec umyvat repikom a viazat ho naspat ty mas teda pekne drasticke sposoby a ani druhy neni zdravy. Tam mi to este len budu robit
      zbaliť

    Ako rýchlo a bezbolestne odlepiť gázu z rany?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.