Zavrieť

Porady

Zlava z ceny stravnych listkov.

Ahojte. Prosim vas, ako spravne zuctovat zlavu na SL? Tento mesiac, po prvykrat mame od dodavatela na FA vycislene 1000ks SL po 3,50 t.j. 3500€ a pod tym je vycislena samostatne zlava 50 €? Na konci mesiaca, kedze nevydam vsetky SL v danom mesiaci, uctujem do nakladov len to, co v skutocnosti vydam. Ostatne zostane na ucte cenin. Ja si myslim, ze tu zlavu by som mala zuctovat hned na fakture a rozuctovanie nakladov na vydaj SL by som mala zuctovat v plnej vyske bez ohladu na zlavu: 55% nakladov, 1,- zo soc. fondu a zbytok zamestnanci. Bude to tak v poriadku? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nákup SL zaúčtuješ už po zľave. Cena SL na rozúčtovanie bude teda cena po zľave vo výške 3450 €.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai Ano, toto mi je jasne, len to bude pre mna trosku komplikovane dosledovat, kedze ja tie nakupene SL v mesiaci ten isty mesiac vsetky nevydam a do nakladov uctujem len skutocne vydane listky. A este neviem nic blizsie k tej zlave, ci je to zavisle do poctu SL, alebo nejakym percentom. Ale vdaka za radu.
    Tweety Rozpočítaš to na každý jeden .SL. Náklady účtuješ tak, ako je to zo zákona. Rozpočítaš teda len na vydané SL.
    Laurinkai Ano. Cena SL mi vyjde nizsia. Len mne to komplikuje ta spotreba. Toto musim vymysliet. Neda sa presne nakupit listky. Neviem, ako to robia v inych firmach. Mne mesacne vzdy zostane niekolko SL a vydam ich az dalsi mesiac. A ak dalsi mesiac bude ina zlava, budem mat z toho hokej.
    Tweety Musíš si teda ustrážiť počet SL jv jednotlivých cenách. Nepíšeš síce koľko % dávate do nákladov či min.-max.
    Laurinkai No ved toto. Mam nad cim dumat. My davame 55% do nakladov.
      zbaliť

    Zlava z ceny stravnych listkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.