Zavrieť

Porady

Schvalenie uctovnej zavierky - Zbierka listin - Registrer UZ

Dobry deň, prosím Vás zasielate "Vyhlasenie o schvaleni uctovnej zavierky" do Zbierky listin alebo priamo na financu spravu alebo to nerobite vobec ?

Podľa § 9 ods. (6) zákona o obchodnom registri je stále konateľ sro povinný spolu s účt.závierkou (ktorej uloženie už zabezpečuje fin. správa do Registra UZ) predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny UZ príslušný orgán (VZ/jediný spoločník) schválil alebo neschválil.

Dakujem za info...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Jasné, robíme. Ak ale rovno pri podaní priznania a závierky, vyznačíš dátum schválenia (ak už teda bola schválená) dodatočné už nedávaš to oznámenie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lubkka Hej to robime aj my. Ale pravnik ma upozornil ze som podla zakona o obchodnom registri povinna podat AJ VYHLASENIE konatela - pisomne - ze UZ bola schvalena...
    ZuzanaA Aj keď ste vyznačili dátum schválenia pri podaní ÚZ?
    ZuzanaA Otázka č. 1 - Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky
    Účtovná jednotka v lehote na podanie DP uložila do registra schválenú účtovnú závierku. Musí uložiť do registra ÚZ osobitne ešte aj oznámenie o dátume schválenia ÚZ? Odpoveď
    Ak účtovná jednotka uložila do registra ÚZ schválenú účtovnú závierku, oznámenie o dátume schválenia ÚZ do registra ÚZ neposiela.

    https://podpora.financnasprava.sk/61...z%C3%A1vierky-
    Lubkka Ano, oznamenie o datume schvalenia už netreba ked podavame na financnu spravu schvalenu UZ. On chce aby som podala na zbierku listin VYHLASENIE konatela o tom, ze potrvrdzuje ze uctovnu zavierku valne zhromazdenie schvalilo...
    Lubkka Nevie sa uz nikto vyjadrit k tomu podavaniu Vyhlasenia do Zbierky listin ????
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ak mám schválenú ÚZ a toto je v nej aj vyznačené pri odosielaní FS, tak už nič iné neposielam..
    Lubkka presne tak sme to robili aj my doteraz. ale on ma odbil ze zakon o obchodnom registri to potvrdenie schvalenia resp. neschvalenia vyzaduje a ze jeho nepredlozenie je dovodom na vymaz firmy z OR... citujem z jeho emailu:
    „Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.“
    Takze to asi podam na zbierku listin, pre istotu...

    Schvalenie uctovnej zavierky - Zbierka listin - Registrer UZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.