Zavrieť

Porady

Zemiakové guľky bez zemiakov

Kolegyňa si nevie vynachváliť tento recept, tak ho posúvam ďalej:

1 hrnček vody, 2 lyžičky oleja 1 hrnček polohrubej múky - rozmiešať a variť, aby to zhustlo. Po vychladnutí pridáme 1 vajce a 1 hrnček polohrubej múky a vymiesime cesto. Ďalej robíme klasické guľky - plníme marhuľami, slivkami a pod. a posypeme opraženou strúhankou (makom,...). Chutí to presne ako guľky zo zemiakového cesta a nemusíme sa babrať so zemiakmi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja som niekedy veľmi dávno ovocné guľky robila deťom z tvarohu. Ale presne recept si už nepamätám. Marí sa mi, že dve kocky tvarohu , krupica, štipka soli, vajce a cukor...Bolo to tiež menej náročné ako tradičné zo zemiakového cesta a deťom chutili. Možno mi ho niekto pripomeniete.
    Elena Navrátilová
    JarkaL
    Kolegyňa si nevie vynachváliť tento recept, tak ho posúvam ďalej:

    1 hrnček vody, 2 lyžičky oleja 1 hrnček polohrubej múky - rozmiešať a variť, aby to zhustlo. Po vychladnutí pridáme 1 vajce a 1 hrnček polohrubej múky a vymiesime cesto. Ďalej robíme klasické guľky - plníme marhuľami, slivkami a pod. a posypeme opraženou strúhankou (makom,...). Chutí to presne ako guľky zo zemiakového cesta a nemusíme sa babrať so zemiakmi.
    Toto sa volá odpaľované cesto.

    mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

    mirka165
    To sú knedličky z odpaľovaného cesta a ja robievam iba také..sú rýchlejšie, ale aj mäkšie, také ľahšie.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Dnes sme ich mali na večeru - marhuľové. Boli vynikajúce, a hlavne rýchlo urobené. Ďakujem za recept.

    mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

    mirka165
    marhuľové ( aj jahodové) sú najlepšie posypané tvarohom, cukrom a rozpraženým maslom :-)

    majka10 je offline (nepripojený) majka10

    majka10
    Ja dávam namiesto zemiakov zemiakovú kašu v prášku.Jednoducho ju zamiešam s múkou a pridám vodu,soľ a príp.vajce a vymiesim klasické zemiakové cesto.
    Už dlho Vás sledujem, a veľa som sa od Vás naučila.Ďakujem.
    Majka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mirka165
    To sú knedličky z odpaľovaného cesta a ja robievam iba také..sú rýchlejšie, ale aj mäkšie, také ľahšie.
    ja robím zo zemiakov, nejako sa mi to zdá rýchlejšie ako sa babrať s odpaľovaným cestom. Možno preto, že na prípravu používam pomocníkov z rodiny.
    A aby boli lahšie, dávam do cesta tvaroh, pravdupovediac od oka, asi 1/3 v pomere k zemiakom. A robím vo veľkom, zamrazujem. Akurát dnes sa na to chystám, mám cca 1,5 kg tvarohu, zemiaky ma doma budú čakať čerstvo uvarené a ošúpané.
    Naposledy upravil KEJKA : 21.07.06 at 07:12

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Súhlasím s Kejkou, tiež zamrazujem a ako plnku používam aj údené mäso
    -najlepšie uvarenú alebo udusenú údenú krkovičku, ktorú na drobnučko pokrájam /nemeliem, lebo to už nieje ono / a zasypem od oka strúhankou. Trošku tam dám zo 2-3 pol. lyž. šťavy v ktorej sa táto krkovička dusila alebo varila. A zemiakové knedličky plním, uvarím.
    Servírujem tak, že navrh na knedličky dám hodne upraženej do zlatohneda cibule a na kraj taniera lyžicu kyslej smotany a kopček dusenej kapusty.
    Tá kapusta tam nemusí byť.
    A robím súčasne aj sladké aj mäsové knedličky, narobím viac a zamrazujem. Potom mám hocikedy rýchlu a chutnú večeru.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    prosím Vás, vhoďte sem recept na zemiakové cesto s tým tvarohom.. Ďakujem

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Tie knedliky plnené ovocím ako zmrazujete,uvarené,alebo surové? Nerozvaria sa po zmrazení,keď ich idete použiť?Ďakujem

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    vema
    Tie knedliky plnené ovocím ako zmrazujete,uvarené,alebo surové? Nerozvaria sa po zmrazení,keď ich idete použiť?Ďakujem
    my sme vždy surové zamrazovali...a nerozpadli sa...
    ale robili sme iba čisto zo zemiakového cesta...nie s tým tvarohom..

    tina001 je offline (nepripojený) tina001

    tina001
    Ponúkam recept na tvarohové knedlíčky, ako ich robila ešte moja stará mama:
    hrnček hrubej krupice zaliať pol hrnčekom mlieka a nechať trochu odstáť, potom pridať 20 dkg hrudkového tvarohu (nie mäkký, roztierateľný), jedno vajíčko, cukor podľa chuti a trochu soli. Mokrými rukami tvarovať knedlíčky a zavárať do vriacej vody. Keď vyplávu, sú hotové. Posypať ich opraženou strúhankou, prípadne ešte s cukrom. Jedia sa s lekvárom, alebo s ovocím.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tina001
    Ponúkam recept na tvarohové knedlíčky, ako ich robila ešte moja stará mama:
    hrnček hrubej krupice zaliať pol hrnčekom mlieka a nechať trochu odstáť, potom pridať 20 dkg hrudkového tvarohu (nie mäkký, roztierateľný), jedno vajíčko, cukor podľa chuti a trochu soli. Mokrými rukami tvarovať knedlíčky a zavárať do vriacej vody. Keď vyplávu, sú hotové. Posypať ich opraženou strúhankou, prípadne ešte s cukrom. Jedia sa s lekvárom, alebo s ovocím.
    ďakujem za receptík, vyskúšam, čo najskôr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.