Zavrieť

Porady

Pracovne volno?

Pracujem a zaroven som clenkou profesnej komory. Z tejto komory som dostala ponuku reprezentovat SR v medzinarodnej organizacii. Problem je, ze zasadnutia sa konaju v 1pracovny den v mesiaci. Mozem ziadat zamestnavatela o uvolnenie? Inak ako cez dovolenku. Vsetky naklady s cestou znasa komora. Prilezitost prichadza raz za zivot...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    durcan Dakuje. To by bolo fajn.Ako je to s odvodmi.Musim si ich za ten 1 deň vyplatit sama. Pripadne je mozne ze by komora zaplatila uslu mzdu za mna.Ako sa to pocita?
    Katy a R myslím, že ty nemusíš nič riešiť! - ivka ti písala v druhej téme .. zamestnávateľ to porieši za teba (možno v spolupráci s komorou) .... a ak by aj nastal najhorší prípad (keby náhodou?) - žeby si sama bola na ten 1 deň samoplatiteľ .... tak sa ti ZP ozve - a potom doplatíš ten 1 deň - je to cez dve eurá
    durcan Dakujem. Ja len pracujem.... aj PN mam tak raz za 5 rokov. Tak v tom velmi chodit neviem. No este moze zamestnavatel povedat, ze to nepotrebuje. Ze ma do Komory neposlali a volno mi ziadne neda iba ak na vzdelavanie 5 dni. Aj to som zazila. Prednasat chodim na priepustky od lekara.
    Katy a R prekážku v práci (aj podľa § 136) si povinná riadne zdôvodniť/ zdokladovať - a zamestnávateľ je povinný postupovať podľa ZP
    (ale aj tu na porade je veru písané o rôznych divných postupoch - či už z jednej, alebo druhej strany)
    durcan Prednasky na P mi navrhol sam zamestnavatel.... aby to nejako poriesil. U lekara som bola.....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.