Zavrieť

Porady

pracovný čas u poberateľa invalidného dôchodku

Je v nejakom zákone ošetrené aký prac.čas môže mať nastavený inv.dôchodca? napr. či môže byť na nerovnomerne rozvrhnutom pr.čase a robiť 12-tky...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Čas pre invalida nie je obmedzený zákonom. Ale na druhej strane iste treba pozerať na to, či ten invalid bude 12 ky zvládať. Či má invaliditu len akože? Lebo aj tých je dosť.
    hanelle áno, presne na takých som myslela. Potvrdenia o ich poberaní ID máme, robiť sami chcú na tie 12-tky, preto by sme ich chceli takto preradiť dodatkami k pr.zmluve. Máme ich vyslať pre istotu aj k lekárovi pre nejaké potvrdenie, pred tým preradením? nočné robiť nebudú
    Tweety Môžete v rámci zdravotnej prehliadky. podľa IS.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V zdravotnom posudku, ktorý bol prílohou rozhodnutia o priznaní ID, býva uvedené druh práce a dĺžka pracovného času ...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ja nemám uvedený prac.čas ani druh práce
    veronikasad Ja mám posudok z r.2009 a mám tam uvedený vhodný druh práce aj dĺžku denného pracovného času.
    veronikasad Pozerala si posudok o zdravotnom stave alebo rozhodnutie o priznaní ID?
    kopretinka Rozhodnutie.Nikdy som nebola obmedzovaná dĺžkou prac.času ani výškou zárobku.akurát tam mám napísané,že sa nedoporučuje fyzicky namáhavá práca.
    veronikasad Ja mám okrem rozhodnutia aj zdravotný posudok a tam je to napisane
    Katy a R nuž - môžeš makať od nevidím do nevidím. - ale pozri posudok - tam môže a nemusí byť obmedzenie
    kopretinka no to môžem,ale nedá sa....... toľko by som nevládala.....
      zbaliť

    pracovný čas u poberateľa invalidného dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.