Zavrieť

Porady

Sused nam tieni na zahradu

Sused si naukladala tehly v tesnej blizskoti nášho plota, prčom ho prevýšil. My tam máme záhradu a spravil nám tým tieň. Pričom prístrešku tehál steká po múre nášho plota.co s tým?
5 komentárov     zbaliť
buchač Hm...
...a keby nestekala voda na ten múr, bol by to tiež problém ?

Má aj inde voľné miesto na uskladnenie tých tehal alebo nie ?
Alebo inak ... snáď nemieniš, nechceš diktovať susedovi, čo môže a nemôže na SVOJOM pozemku robiť...či ?

Aj keď uznávam, že nejaké obmedzenie ohľadom tienenia zákon pozná, viď § 127 Občianského zákonníka.
adapaz Viete, keby sa jednalo o bežné množstvo a rozmery, tak by mi to určite nevadilo.
A tiež, ked je niekto doslova na Vás nalepený a využíva každý mm
bodliak "Pričom prístrešku tehál steká po múre nášho plota" - to znie ako od kaptiána...
lubko6394 A po slovensky by to nešlo ? Aký plot pletivo či betón? Asi pletivo keď tehly tienia." Pričom prístrešku tehál steká po múre nášho plota" nerozumiem jazyku Tvojho kmeňa - odkiaľ sa zjavil prístrešok? A steká po múre plota ?
adapaz Tehly su vo výske 3 metrov, na nich je drevená konstrukcia a natiahnutý igelit - stavba to nie, takže prístrešok,
Plot má múr 1m a, tam je vyvýsenina kvôli spodnej vode
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    adapaz S človekom, ktorý trvdí, že 5 komiónov tehál je pre bežnú súkromnú spotrebu, je ťažká normálne komunikácia

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    zisti, ako dlho ich tam chce mať...asi ich bude používať, nie ?

    tak vysoká kopa tehál, že ti dokonca tieni záhradu nie je bežný dekoračný prvok záhrady.....

    inak ho môžeš akurát pekne poprosiť...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Len aby to neboli tehly prichystané na plot, :-)
    adapaz Plot je tam vybudovaný a tie tehly su vo výške 3m a šírke 10m. Takže my sa cítime ako zamurovaní. On neplanuje stavať, on ich tam uskladnil. A už je tam navozených 5 nákladných aut
    korela Nepíšeš aký máte medzi sebou plot, vydedukovala som si, že asi z pletiva, ak vám teraz prekáža tieň.
    Toho smajlíka som nedala v príspevku zo škodoradosti. Riešili sme tento rok skoro podobný problém. Mali sme funkčný murovaný náš plot, nový sused si presadil svoj nový. Je vyšší o pol metra ako náš pôvodný. Po mojej návšteve na stavebnom úrade aspoň vybral krajší ako mal v pláne. A že je vyšší, mi už neprekáža, naopak, som rada, pretože netuším, kto tam bude bývať, resp. čo tam bude existovať.
    Rozhodujúca je poloha pozemku podľa svetových strán.
    Tri metre sú dosť, vyber sa u vás na váš úrad a informuj sa osobne. Ak bude treba, neskôr písomne. Buď si v práve, alebo nie.
    buchač adapaz (Dnes 16:46) On neplanuje stavať, on ich tam uskladnil. A už je tam navozených 5 nákladných aut
    ===================
    Môže si kľudne zapratať aj celý pozemok tehlami...

    ALE otázka znie, či ide o staré tehly z búračky alebo nové.
    Skôr by som sa priklonil k novým tehlám...staré si na pozemok v takomto množstve nie každý dá len tak bez príčiny.
    Ak je to pravda, že nové tehly, tak sa mierne prikláňam k takej dedukcii.
    Nemieni sused s tými tehlami rozbehnúť nejaký bizňys ?
    Lebo ak áno, tak to je iná káva...a aj iné opatrenia. Na takúto činnosť potrebuje povolenie aj od susedovcov v celom okolí.
    korela Áno, ale trojmetrová výška je už asi v každom prípade príliš aj tak.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak ti steka voda na mur zo susedovych tehal, poziadaj ho o napravu,lebo ti nici tvoj majetok.Mozes ziadat nahradu skody ...

    Ale tienenie? Nehnevaj sa,ale tento argument je smiesny,ved slnko nesvieti iba z tej strany, nie?..a v tychto horucavach bud rad, ze zahrada ma trochu tiena ,rastlinkam to nijako neuskodi .-)

    Sused nam tieni na zahradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.