Zavrieť

Porady

Pomahanie manzelky zivnostnikovi

Co je pravdy na tom, ze teraz uz mozu rodinni prislusnici ako manzelka ci dieta pomahat zivnostnikovi bz toho, aby boli na zmluvu?Pocula som to v telke ale potrebovala by som si to overit§
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Je to tak. Od 1.7.06 platí novela zák. č. 82/2005 Z.Z. o nelegálnej práci..., kde sa v §2a hovorí, že nelegálne zamestnávanie nie je, ak pre FO, ktorá je podnikateľom vykonáva prácu rodinný príslušník v priamom rade ....
    Sú tam aj podmienky, tak si to pozri.

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    mna v tomto pripade napadla jedna vec ako to je ked mam manzelku na zivnosti zapisanu ako osobu zodpovednu za v mojomkonkretnom pripade za vyucbu cudzieho jazyka FJ a AJ co v takomto pripade ? je potrebne snou uzavriet nejaku zmluvu dohodu alebo nico take ?
    ci staci len vtedy ked ju na danu pracu potrebujem ?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Martinbiro
    mna v tomto pripade napadla jedna vec ako to je ked mam manzelku na zivnosti zapisanu ako osobu zodpovednu za v mojomkonkretnom pripade za vyucbu cudzieho jazyka FJ a AJ co v takomto pripade ? je potrebne snou uzavriet nejaku zmluvu dohodu alebo nico take ?
    ci staci len vtedy ked ju na danu pracu potrebujem ?
    V tomto prípade musíš mať s manželkou uzatvorený pracovno-právny vzťah, ale nie z titulu nelegálnej práce, ale preto, že je osobou zodpovednou podľa živnostenského zákona.

    Na základe príspevku č. 11 odvolávam čo som odvolal ... skrátka, pre manželov to neplatí.
    Naposledy upravil abel : 21.07.06 at 11:16

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    abel
    V tomto prípade musíš mať s manželkou uzatvorený pracovno-právny vzťah, ale nie z titulu nelegálnej práce, ale preto, je osobou zodpovednou podľa živnostenského zákona.
    pracovno pravny vztah ale v pripade a treba tam uviest mzdu alebo druh odmeny ? aj ked to momentalne nevykonava

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    abel
    Musíš to mať po celú dobu platnosti tvojho živnostenského oprávnenia.
    ale tam len upravim ze je zodpovedna za dany predmet zivnosti,
    nemusim tam specifikovat odmenu vsak ? ci ano ?

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Pôvodca textu príspevku: Martinbiro
    mna v tomto pripade napadla jedna vec ako to je ked mam manzelku na zivnosti zapisanu ako osobu zodpovednu za v mojomkonkretnom pripade za vyucbu cudzieho jazyka FJ a AJ co v takomto pripade ? je potrebne snou uzavriet nejaku zmluvu dohodu alebo nico take ?
    ci staci len vtedy ked ju na danu pracu potrebujem ?

    </TD></TR></TBODY></TABLE>V tomto prípade musíš mať s manželkou uzatvorený pracovno-právny vzťah, ale nie z titulu nelegálnej práce, ale preto, je osobou zodpovednou podľa živnostenského zákona.<!-- / message --><!-- sig -->
    __________________
    AK VÁM ŽIVOT NADELÍ CITRÓN, KÚPTE SI MARTINI . . . . . . . . . . . . . Elena
    <!-- / sig -->


    § 11

    (1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorá zodpovedá za odborné prevádzkovanie živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním manžel (manželka) podnikateľa alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen.



    Treba si precitat zivn. zakon

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Tak sa ospravedlňujem, priznávam, že som to písala " zo zotrvačnosti", vedela som, že pracovno-právny vzťah musí byť, ale že pre manželov to neplatí, to už som si nepamätala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.