Zavrieť

Porady

Co su to "vlastne prijmy" manzelky ?

Nenasiel som v zakone o dani z prijmu definiciu co su to "vlastne prijmy" manzelky = teda presne co tam zaratat mam a co nie ?

... predpokladam ze sa tym nemyslia akoze trzby, ale len zaklad dane, ale aj tak to asi treba upravit o mozno davky od SP pocas PN a co ja viem co este ??? ... kde najdem presnu definiciu a este lepsie zrozumitelnu ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Hrubý príjem manželky či už z podnikania alebo zo závislej činnosti, nemocenské dávky, materská, podpora v nezamestnanosti.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    tinahazi
    Nenasiel som v zakone o dani z prijmu definiciu co su to "vlastne prijmy" manzelky = teda presne co tam zaratat mam a co nie ?

    ... predpokladam ze sa tym nemyslia akoze trzby, ale len zaklad dane, ale aj tak to asi treba upravit o mozno davky od SP pocas PN a co ja viem co este ??? ... kde najdem presnu definiciu a este lepsie zrozumitelnu ???
    Zrozumiteľnú definíciu nájdete v tomto linku:http://www.porada.sk/t19231-da-z-prj...a-manelku.html

    tinahazi je offline (nepripojený) tinahazi

    tinahazi
    Tak to je dobre svinstvo, lebo ak da manzel manzelke SZCO 100 tisic na zaciatku roka, ktora si to ako osobny vklad do podnikania a potom za cely rok nema ani 1 zakazku tak na konci roka vykaze prijmy 100 tisic a manzel strati narok na odpocet ????
    človiečik Vladimír Ozimý
    vklad podnikatela nie je vlastnym prijmom pokial vsak manzelka fakturuje tak je to vlastny prijem podnikatela

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    tinahazi
    Tak to je dobre svinstvo, lebo ak da manzel manzelke SZCO 100 tisic na zaciatku roka, ktora si to ako osobny vklad do podnikania a potom za cely rok nema ani 1 zakazku tak na konci roka vykaze prijmy 100 tisic a manzel strati narok na odpocet ????
    Predpokladám,že ste z príspevku pochopili čo sa myslí §6 Zákona o dani z príjmu.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    tinahazi
    Nenasiel som v zakone o dani z prijmu definiciu co su to "vlastne prijmy" manzelky = teda presne co tam zaratat mam a co nie ?

    ... predpokladam ze sa tym nemyslia akoze trzby, ale len zaklad dane, ale aj tak to asi treba upravit o mozno davky od SP pocas PN a co ja viem co este ??? ... kde najdem presnu definiciu a este lepsie zrozumitelnu ???
    Práveže sa tým myslia akože tržby. Ak má napr. tržbu 90.000.- Sk a výdavky 100.000.- Sk a v skutočnosti je v strate, už nemáš nárok na odpočet nezd. časti na manželku, pretože jej vlastný príjem je 90000.- Sk.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/showthread.php?t=19231

    pozri toto

    Co su to "vlastne prijmy" manzelky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.