Zavrieť

Porady

nedaňový výdavok a faktúra s odkazom na oslobodenie DPH z ČR

nákup, ktorý sme uskutočnili v ČR sme posúdili ako nedaňový výdavok, faktúra ale odkazuje na samozdanenie, aj napriek tomu to však zaúčtujeme bez vplyvu na DPH ako pri repre?
Naposledy upravil Dav : 03.07.17 at 07:01
Žabinka vy ale nemôžete niečo posúdiť ako nedaňové, ale musíte vychádzať z údajov na faktúre.. ak ste to chceli takto robiť, že nedaňové, mali ste nákup robiť na súkromnú osobu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Dodaniť, ale daň neodpočítať.Nákup 100, povinnosť 20,- právo na odpočítanie : 0,-
    23 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pendulum takéto niečo v našom účtovnom systéme ani nie je možné...
    evuš Ale musí byť, aký máš soft?
    Pendulum SAP, celý tento postup sa javí ako daň na výstupe...len daň odviesť
    Žabinka no veď keď je náklad nedaňový, tak si nebudeš DPH odpočítavať.. len ho musíš zaplatiť, keďže to musí byť samozdanené.. alebo som tvoj komentár nepochopila?
    evuš Presne tak, samozdaníš s tým, že si neuplatníš odpočet DPH
    Pendulum ak si faktúru samozdaním DPH bude +/- výsledok nula, tj, nič si neuplatním pri odpočte ale ani nič nezaplatím pri povinnosti, ja som to ale pochopila tak, že pri nedaňovom výdavku daň mám predsa len odviesť a to tú časť ktorú by som ináč nezaplatila ako povinnosť a to mi nedávalo zmysel...čiže faktúru riadne samozdaním a hotovo?
    Žabinka nebude to v tomto prípade +/-, výsledok 0.. daň odvedieš, ale neodpočítaš.. máš to napísané v odpovedi od Dav.. nemáš nárok na odpočet.. je to samozdanenie bez nároku na odpočet DPH..
    evuš ..samozdaníš, ale výsledok nemôže byť na DPH 0,-€ ale napr. 20 €
    Pendulum suma 100 EUR - daňový náklad
    reverse charge:
    daň na vstupe 20 EUR
    daň na výstupe -20 EUR
    ___________________
    DPH dokopy = nula

    suma 100 EUR - nedaňový náklad
    reverse charge:
    daň na vstupe 20 EUR - bez nároku
    daň na výstupe -20 EUR
    ___________________
    DPH dokopy = - 20 EUR (OPRAVA)

    takto som to pochopila
    Tweety zle, daň na vstupe 20 bez možnosti odpočtu, na výstupe 20 , takže výsledná daň je 20 a tú musíte zaplatiť, napr. aj pri zahraničnom repre je to rovnako, samozdaníte, nie je nárok na odpočet, daň sa musí odviesť.
    Pendulum opravila som to, sorry, čiže som to pochopila správne a teraz sa pýtam ako tú faktúru v systéme zaúčtujem ako samozdanenie (to je ten prvý prípad)a tak to uvediem aj v DPH výkaze a KV DPH? ak áno, ako tých 20 EUR zaplatím a odvediem?
    Žabinka možno pomôže..
    http://www.porada.sk/t167063-neplatc...-ucty-dph.html
    Pendulum 5xx/321-predpis podľa faktúry - ok so samozdanením

    548 (do daňových nákladov???)/343- predpis DPH na výstupe

    343/221-úhrada DPH

    môj sft mi neumožňuje priamo účtovať na účty DPH, tie sa musia vždy vyrátať zo základu dane...

    a potom výkaz DPH - daň bude len na r.8 (na r.21 už nie?)

    a čo KV, faktúra pôjde riadne do B1?
    Pendulum pozriete sa ešte na moju poslednú otázku?
    Soňa K faktúra pôjde do B1, ale len na výstupové riadky. Soft Ti musí umožniť účtovať na 343 aj bez základu, veď ako účtuješ úhradu DPH 343/221 alebo vrátenie NO 221/343.
    evuš ..odporúčam Ti zavolať k výrobcovi softu - určite TI poskytnú návod, ako to správne v Tvojom softe zaúčtovať..
    Pendulum ok a čo klasický výkaz DPH len do r.8? úhrady účtujeme cez špeci vyrovnávací účet, na ktorý sa potom raz ročne napárujú všetky typy DPH a vyrovná sa to... a čo ten účet 548? nemal by tam byť 549?
    Soňa K Keď v KV len na výstupe, tak aj v DPH len na výstupe, či ? Prečo 549, to nie je škoda.
    Pendulum a prečo 548? keď je to nedaňový náklad tak DPH, ktoré mám odviesť môže byť daňový náklad na 548-čke?
    Soňa K Pises hneď na začiatku o nedanovom výdavku.
    Pendulum áno ten nákup zaúčtujem na nedaňový výdavok ako píšem včera o 17:17:

    5xx=513/321

    potom ale nasleduje predpis odvodu DPH 548/343 (OPRAVA)

    a to mi celkom nesedí, že výdavok pôjde na 513 lebo je nedaňový čo je správne a DPH na odvod do daňovo uznateľných na 548?

    nie je v tom rozpor? ja by som dala obe na nedaňové náklady, či?
    Tweety Dph 341? 548 môžeš mať aj nedaňovú, 549 je určite nesprávne.
    Pendulum sorry 343, riešim naraz milión tém....ok, čiže aj náklad aj DPH na odvod by mali byť nedaňové? posledná otázka
      zbaliť

    nedaňový výdavok a faktúra s odkazom na oslobodenie DPH z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.