Zavrieť

Porady

Jednoosobová s.r.o. a čierna práca

Som jediným spoločníkom aj konateľom s.r.o.. V predmete činnosti mám aj upratovacie práce. Ak chcem poskytovať tieto služby ja osobne, musím mať s s.r.o. uzatvorenú pracovnú zmluvu na výkon tejto činnosti, a teda musím byť ako zamestnanec aj prihlásený do Sociálnej poisťovne ? Som dobrovoľne nezamestnaný a platím si len odvody do zdravotnej poisťovne. Z s.r.o. som doteraz nemal žiadny príjem. Ak by som tieto služby (upratovacie práce) vykonával bez uzatvorenej pracovnej zmluvy (resp. dohody) jednalo by sa o čiernu prácu, napriek tomu že som konateľ ?
Naposledy upravil EKO-HAUS : 03.07.17 at 17:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    misoft Najkrajšie na celom článku boli tie logické úvahy a vyjadrenia.... ovšem úrady konajú vo väčšine NELOGICKY.

    Koryan je offline (nepripojený) Koryan

    Koryan
    To: EKO-HAUS

    Ako konateľ spoločnosti nie si povinný byť aj jej zamestnancom. Z toho je vyplývajúce, že ak máš ako firma v predmete podnikania upratovacie práce, tak môžeš bez akýchkoľvek obáv vykonávať a faktúrovať túto činnosť a nepôjde o žiadnu prácu na cierno.
    Naposledy upravil ivka70 : 05.07.17 at 11:41 Dôvod: odstranenie reklamy
    EKO-HAUS ďakujem

    Jednoosobová s.r.o. a čierna práca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.