Zavrieť

Porady

Power query - spojenie tabuliek

Zdravím,
v PQ mam 2 dotazy, ktorých výsledkom sú 2 tabulky, ktorých je formát uplne rovnaký. Rovnaký je aj zdroj, odkial sú tabulky.

Chcel by som tieto dve tabulky spojiť, a to tak, že z 2 tabuliek by bola jedna veľká. Pod prvú tabulku by sa napojila druhá.

Viete mi poradiť, ako to docieliť ?

Za rady a nápady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Celý "dotaz" v PQ je definovaný ako postupnosť krokov (v jazyku M), ktoré sa vykonajú so vstupnými údajmi (asi budú dva podľa počtu výstupných tabuliek). Dajú sa zobraziť v tabuľke z ponuky Data - Show Queries, alebo Show Pane v ponuke Power Query. Jednotlivé dotazy sa dajú Editovať a z nich sa dá vyčítať, od kadiaľ sa načítavajú vstupné údaje. Spojenie sa dá dosiahnuť príkazom Append, ktorý je možné vybrať v ponuke nového datazu z Combine Queries. Tam sa dá vybrať z ktorých dotazov sa majú údaje spojiť pod seba. Potom je asi Vaša požiadavka, aby sa nezobrazovali údaje z dielčich dotazov, ale iba zo spojenia. Ta sa dá nastaviť v ponuke dotazu (pravé tlačidlo myši na dotaz) Load to, kde stačí zadať iba pripojenie, alebo do tabuľky a jej umiestnenie. Prikladám príklad riešenia Index je doplnené por.č. riadku, lebo pre ukážku som dal údaje po spojení zoradiť podľa 1. stĺpca.
    Naposledy upravil mepex : 08.08.17 at 04:28

    Power query - spojenie tabuliek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.