Zavrieť

Porady

Vyporiadanie BSM a dary pred manzelstvom

Dobry den, chcel som sa spytat ako sa zapocitaju do vyporiadania BSM dary dane vylucne jednemu z ex-manzelov este pred uzavretim manzelstva?
Moji rodicia mi pred vstupom do manzelstva darovali 30.000EUR na kupu bytu. Ten sme potom s manzelkou kupili po uzavreti manzelstva a peniaze od rodicov sme na kupu pouzili + hypoteka. Tento byt sme vsak po 5 rokoch predali a kupili vacsi. Zohladni sa pri vyporiadani BSM povodny dar rodicov? tj, mam moznost si narokovat odpocitanie 30.000EUR z trhovej ceny sucasneho bytu?
napr. cena sucasneho bytu je 120.000 bude sa v BSM delit 50;50 z 120.000 alebo z 90.000 (120.000 cena bytu minus 30.000 dar od rodicov)
Dakujem
Naposledy upravil leto16 : 11.07.17 at 13:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Určite si to žiadaj započítať a dôvoď paragrafom 150 občianskeho zákonníka - tak, ako si to uviedol. Nebude ťa to stáť viac, ako keď to žiadať nebudeš.
    Sudcovia sú však nevyspytateľní a ich svojvôľa nemá hraníc. Tak sa môže stať, že ti to neuznajú s dôvodom, že peniaze sú spotrebované.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20160701
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Spotrebovane na kupu bytu. Po jeho predaji sa opatovne "odspotrebuju" = recykluju na cash.
    Problem moze byt preukazat ze dostal dar a v takej vyske.
    misoft Toi problém nebude - stačí A) výpis z banky - prevod peňazí; B) prehlásenie darcu, že ich daroval....
    Mária27 kúpa bytu je investícia - spotreba je to, čo bolo a nie je
      zbaliť

    Vyporiadanie BSM a dary pred manzelstvom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.