Zavrieť

Porady

rozbila som svetlo nechtiac susedovi na aute

rozbila som svetlo nechtiac susedovi ako mam postupovat prosim poradte mi

ahojte chcela som sa opytat ako mam postupovat ked som susedovi rozbila svetlo na aute mojim autom da sa slovne aj dohodnut som začiatočnik a neviem ako mam postupovat nikdy som neriesila nic podobne velmi pekne prosim poradte mi
Naposledy upravil ivka70 : 23.07.17 at 10:00 Dôvod: korekcia
buchač .... da sa slovne aj fohodnut....
========================
Dá, veru dá...čo slovne, ale také ústne dohodnutie nemá chybu.
vicktor Myslis ustne udobrenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Všetko záleží od toho, či a ako ste sa dohodli so susedom. Z formálneho hľadiska by sa mal spísať záznam o nehode a úhrada cez PZP. Pri normálnych vzťahoch a drobnom poškodení sa dá samozrejme dohodnúť medzi sebou a nekomplikovať to.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    tronik, bettylou, branislavp, lujza.j, Kabaka123, arizona, Žabinka, Martuk
    8

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    spíšte záznam o nehode a nahlás to svojej poisťovni ako vinník, sused nech to nahlási ako poškodený a v tvojej poisťovni sa dohodne na forme náhrady.

    Ak ide o škodu za pár eur a máte medzi sebou korektné vzťahy, tak sa s ním dohodni a daj mu hotovosť. Pokiaľ to preženieš cez poisťovňu, tak počítaj s tým, že ti tvoja poisťovňa na ďalšie obdobie môže dvihnúť poistné.

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Problem vsak moze nastat, ak to ona nenahlasi poistovni (lebo mu da hotovost) ale on to nahlasi a uda ju ako vinnicku :-) Zavisi, ci mu ako cloveku veris, alebo je to taky "vychcanek". Ak mu neveris, tak mu radsej neplat hotovost a chod cez poistovnu.

    Alebo, mozno mu dat hotovost pred nejakym svedkom (nie z rodiny), alebo mu dat podpisat papier, ze prijal hotovost za rozbite svetlo a tym povazuje danu skodu za uhradenu. To by mohlo odradit aj spekulanta od toho, aby skusal popriet, ze peniaze prijal... :-) Lebo naozaj sa mi zda zbytocne tahat tortutu cez poistovnu kvoli rozbitemu svetlu..hmm. :-)
    Naposledy upravil mahony1 : 25.07.17 at 21:40
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martuk mahony zbytocne ťahať tortúru cez poisťovňu kvôli rozbitému svetlu: to nemusí byť cez zbytočné, totiž nikto z tu prispievajúcich nevie, o aký typ poškodeného vozidla ide, aké je staré a podobne. Totiž iná suma za svetlo bude pri 15 ročnej Fábii, iná pri 100 ročnom veteránovi a iná pri Lamborghini, alebo nejako silnejšom SUV (AUDI, BMV, FIAT a pod.), takže táto tvoja veta je trošku dosť zbytočná, inak so zbytkom tvojho príspevku súhlasím
    Martuk chcel som napísať celkom zbytočné, nie cez zbytočné
    bettylou dobre hovoríš, dakedy len späťák stojí 300 eur, ale to asi nie je jej prípad
    Martuk možno aj je a má toľko voľných peňazí, to nikto z nás nevie
      zbaliť

    rozbila som svetlo nechtiac susedovi na aute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.