Zavrieť

Porady

Excel

Prosím Vás, kto sa vyzná v exceli a vzorcoch? Konkrétne by som potrebovala dva hárky pomocou vzorcov zlúčiť do jedného. Ďakujem.
vicktor Nejasne zadanie - staci len do niektorych stlpcov kopirovat z jedneho harku a do dalsich z druheho, pripadne ich kombinovat, concatenate, prepocitavat, filtrovat,...
Treba priklad.
petraexe Mám tri hárky, po 11 000 riadkoch a asi 10 stĺpcoch. Sú to údaje vlastne v troch tabuľkách a ja tieto tri tabuľky potrebujem zlúčiť do jednej, čiže do hárka 1 stĺpci A potrebujem vložiť údaje z hárka 2 stĺpca A atď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musis zadat presnejsie, co vlastne potrebujes.
    Skus si pozriet funkciu VLOOKUP, ta vie vyhladat udaje podla nejakeho spolocneho pola.
    petraexe Ďakujem, toto je presne to, čo potrebujem. Ale presný vzorec si asi sama musím pohľadať, však? Ale ďakujem krásne.
    ivka70 Pozriet si pomoc k tej funkcii priamo v Exceli. A kazdopadne aj tu na porade sa v niekolkych otazkach rozobera moznost pouzitia tejto funkcie - staci hladat.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Podla tohoto staci copy/paste, pripadne "=", aledo aj nie...?
    Ved stratis udaje v harku 1, to ho mozes rovno vymazat a druhy harok sa stane prvym.
    Stale slaba definicia.
    Mas 3 harky, v kazdej tabulku a chces dostat tri tabulky do jedneho harku pod seba? Tak potom naozaj copy/paste.
    petraexe Toto by sa dalo pri pár údajoch, ale ja ich mám veľmi veľa. Ručne by som to robila tri dni. Prvý hárok má 10 stĺpcov, z toho 5 je prázdnych, druhý hárok má tiež 10 stĺpcov, ale všetky sú plné. Ja potrebujem tých 5 stĺpcov z druhého hárka dostať do prázdnych z prvého hárka, ale, v prvom hárku je 10 000 riadkov, v druhom len 5 000 riadkov a preto na to potrebujem vzorec, aby dokázal spárovať správne údaje.
    vicktor "...vzorec aby sparoval spravne udaje..." - do Vianoc sa to zadanie snad dozvieme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.