Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti platcu DPH

Zivnostnik ukoncil zivnost k 31.5.2017. Od danoveho úradu este nemam stanovisko, kedy je moje posledne zdanovacie obdobie. Avsak dnes mi dosla faktura s datumom dodania 20.6.2017. Za obdobie jún 2017 musim este podat danove priznanie DPH. Mozem si uplatnit odpocet z faktury s datumon dodania 20.6.2017 ak zivnost bola uzavreta k 31.5.2017? Dakujem za rady.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Čo je predmetom fakturacie?
Katarína75 kupa tovaru, dodanie bolo pred 31.5., no faktura ma 20.6.
veronikasad Kedy si písomne žiadala o stanovenie posledného zdaňovacieho obdobia platiteľa DPH?
Katarína75 ziadost bola podana dnom ukoncenia, t.j. 31.5.2017. Pani na urade povedala, ze ukoncenie placovstva bude najskor o mesiac.
veronikasad Mala som klienta, ktorý koncil podnikanie 31.12., bol štvrťročný platiteľom DPH, posledné zdaňovacie obdobie mu stanovili január 2017.
veronikasad Faktúru treba vrátiť dodávateľovi na prepracovanie
Katarína75 To bude asi problem, išlo o komisny predaj . Tovar co sa nepredal sa vratil, co sa predal sa vyfakturoval. Dodavatel vie, ze zivnost je ukoncena. Datum dali pravdepodobne, ako datum svojej inventury.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zrušenie živnosti platcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.