Zavrieť

Porady

Zdvojený dodatočný kontrolný výkaz DPH

V dodatočnom KV DPH som opravovala D2 (navyšovala).
Zrušila som v základ 1000 a dph 200 kôdom 1
nahodila nový záznam základ 2000 a dph 400 kódom 2.
Pri podávaní dodatočného KV mi Finančná správa vyhodila hlášku chyba systému a nič viac, tak som ho podala ešte raz. Bohužiaľ nakoniec prešli oba KV.
Teraz prišla výzva na odstránenie chyby 4001 (neexistuje transakcia na zrušenie). Je v nej uvedený len jeden riadok z D2, ktorý som chcela zrušiť čiže základ 1000 a dph 200 kód 1.
Správkyňa z DU sa vraj nevie dostať do KV, a tak mi nevie poradiť.
Vedeli by ste mi pomôcť s opravou?
Zadám ešte raz KV dodatočný s jedným riadkom v D2 so správnymi údajmi, čiže základ 2000 a dph 400 s kódom 2 a nič viac?
Alebo podám nulový dodatočný KV, vzhľadom na to, že ten duplicitný pre chybu 4001 nemohli spracovať a tým prvým dodatočným som opravila hodnoty, ako bolo potrebné...
Naposledy upravil MUŠKA : 26.07.17 at 19:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Ja by som cez všeobecné podanie dala žiadosť o zrušenie toho chybného KV s tým že bol zaslaný dvakrát - ten správny dodatočný tam zostane. Mne sa niečo podobné stalo že, som si myslela že DPH neprešlo a bol tam nakoniec dvakrát a takto sme to riešili s mojou správkyňou.
    MUŠKA Z Podpory fin.spravy mi odporučili presne tento postup, ak by náhodou mal niekto podobný problém:

    Dobrý deň,

    nulový KV DPH nemá zmysel posielať. Druhý dodatočný KV DPH skončil s chybou kvôli tomu, že údaje v ňom boli totožné s prvým dodatočným KV DPH a údaj, čo systém chcel zmazať týmto druhým dodatočným KV DPH, ktorý tam bol s kódom opravy=1, zmazať nemohol, lebo údaj už bol z riadneho KV DPH zmazaný prvým dodatočným KV DPH. Preto bola vygenerovaná chyba 4001= nenašiel sa záznam na zrušenie.

    Pri chybách 4001 sa žiadny údaj z daného dodatočného KV DPH nezapíše do IS KV DPH tzn. ani ten údaj, ktorý ste potrebovali k riadnemu doplniť a mal kód opravy=2. (Pozerajte na tento druhý dodatočný KV DPH akoby nebol podaný vôbec).
    Správcovi dane stačí oznámiť, že druhý dodatočný KV DPH je totožný s prvým dodatočným KV DPH a teda nič nie je potrebné opravovať.

    Zdvojený dodatočný kontrolný výkaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.