Zavrieť

Porady

zrušenie registrácie a HIM

Prosím vás, neviem si poradiť s jednou vecou- štvrťročný platiteľ DPH zrušil registráciu a posledným zdaňovacím obdobím je II.Q.2006. V r 2004 mal ale obstaraný PC vo vstupnej cene 37.800,-Sk.
Potrebovala by som poradiť v par.81ods.6- zostatková hodnota majetku je: 37800 - 9450 - 9450 (odpisy 2004,2005)= 18900,- Sk
alebo môžem rátať aj prvý polrok 2006 odpisy -4725 a zostatková cena bude 13175,-Sk?
Z akej sumy mám vrátiť odpočítanú DPH?
Poradíte prosím? ĎAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    18900,- Sk je správna zostatková cena, už sa nepočítajú polročné odpisy.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Ďakujem ešte raz, pomohla si mi.
    Aj vy čo súhlasíte-dík!
    už to tam aj hádžem( myslím tie čísla do DPH)

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Ak by bol počítač už po 4 rokoch odpísaný, ZC=0, tak by som už nemusela vracať DPH?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Prosím o radu
    1. podnikateľ zrušil živnosť aj DPH k 31.12.2006. Všetky HIM mali zostatkovú cenu. Časť HIM bola predaná na faktúru s dátumom vystavenia 28.12.2006, znamená to že odpisy nebudem robiť lebo nebol HIM k31.12.2006
    v evdencii?
    2. čo s HIM, ktroré budem preraďovať do osobného užívania s dátumom 31.12.2006, nakoľko nebol predaný, tam sa môžu urobiť ročné odpisy?
    3. zo zostatkovej ceny budem odvádzať DPH, výška odvedeného DPH mi zvýši zostatkovú cenu HIM? Platí to aj v tomto prípade, alebo len vtedy ak sa ruší registrácia DPH ale živnosť pokračuje ďalej.

    Ďakujem

    majkagr je offline (nepripojený) majkagr

    majkagr
    valeriam Pozri príspevok
    Prosím vás, neviem si poradiť s jednou vecou- štvrťročný platiteľ DPH zrušil registráciu a posledným zdaňovacím obdobím je II.Q.2006. V r 2004 mal ale obstaraný PC vo vstupnej cene 37.800,-Sk.
    Potrebovala by som poradiť v par.81ods.6- zostatková hodnota majetku je: 37800 - 9450 - 9450 (odpisy 2004,2005)= 18900,- Sk
    alebo môžem rátať aj prvý polrok 2006 odpisy -4725 a zostatková cena bude 13175,-Sk?
    Z akej sumy mám vrátiť odpočítanú DPH?
    Poradíte prosím? ĎAKUJEM!
    Ahojte poradaci,
    prosim o pomoc, ak sme poziadali o zrusenie DPH, DU nam uz urcil posledne zdanovacie obdobie a nakupim este v tom poslednom zd. obd. napr. PC do 30.000 alebo mobil, proste nejaky majetok, ktory nebude odpisovany a pôjde rovno do nakladov, musim z toho pri skonceni registracie tiez odviest DHP? Velmi pekne dakujem za radu!

    zrušenie registrácie a HIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.