Zavrieť

Porady

2x uplatnená DPH z došlej faktúry

ahojte milí poraďáci, idem si k Vám po radu. teraz si dávam do poriadku prvý polrok v účtovníctve klienta a našla som si chybu v DPH. Jednu faktúru som uplatnila aj v 4/2017 aj v 5/2017. Samozejme musím spraviť dodatočné daňové aj KV a klient musí vrátiť daň cca 1300 Eur. Viete mi povedať aké sankcie za túto chybu budem znášať? vďaka a pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Sankcia bude podľa § 155 Daňového poriadku. Priznala si sa dodatočným DPH, teda výmer bude podľa § 155 odst 1.g. chybe, je to správny delikt. Ďalej si prečítaj bod 2. a 5. Štátu budeš dlhovať od 25.06.2017 do dňa podania dodatočného DPH a "úročiť" to budú 3% ročne. T.z. k dnešnému dňu pokuta cca 4,50 EUR. Ďalej bod 11 - pokuta sa neuloží ak nepresiahne 5 EUR.
    duris11 ďakujem veľmi pekne, dočítala som sa to včera, keď som si otvorila daňový poriadok.

    2x uplatnená DPH z došlej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.