Zavrieť

Porady

Nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas a sviatok v hypermarkete

Chcela by som sa opýtať, mamina robí v jednom hypermarkete, s tým, že sú už obchody cez sviatky zavreté.
Má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a 29.8 kedy vychádza sviatok jej v harmonograme určili voľno (jednoduchšie ako zaplatiť zmenu vo sviatok), počet pracovných dní vychádza tento mesiac 22+1 sviatok, ale jej dali v harmonograme 23 prac. zmien (podľa mňa by malo byť 22). S tým, že jej to vysvetľujú tak, že preto 23 lebo si ten sviatok vlastne akoby má nadrobiť lebo je doma (to jej povedala jedna z vrchnosti), a druhá jej povedala, že je to preto lebo má nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas....
Prečítala som už zákonník práce, diskusie...
Poprosím vás kto s tým má skúsenosti zorientujte ma. Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Na mesačnú alebo hodinovú mzdu?
kopretinka aký je v tom rozdiel?
veronikasad Sviatok je súčasťou mesačnej mzdy. Pri hodinovke, ak pripadol na riadny pracovný deň, patrí zamestnancovi náhrada mzdy.
katica312 hodinovú
kopretinka sviatok je súčasť mesačnej mzdy.čo to teda znamená?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Presne takto isto to robia aj ini zamestnavatelia v obchodoch.
    Ziadny zakon tym neporusuju,
    Planovanie zmien je v ich kompetencii a pocet zmien sa pocita aj so sviatkami v po-pia, august ich ma skutocne 23.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nič si nenadrába,v ten deň má naplánované voľno.
    Aj my to máme tak.
    Niektoré sviatky nám zamestnávateľ zaplatí,tento rok konkrétne 5 z celkového počtu15.To už záleží na zamestnávateľovi,ako sa rozhodne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase a hodinovej mzde záleží na zamestnávateľovi, ako vám naplánuje smeny. Od toho závisí či budete mať sviatok zaplatený alebo nie.
    katica312 Čiže pri auguste 22+1 s jej prac časom si musí odrobiť 23 prac. dní...
    veronikasad Ak jej nenaplanuje smenu na 29.8., ano, musí odrobiť 23 dni
      zbaliť

    Nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas a sviatok v hypermarkete

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.