Zavrieť

Porady

Striedava starostlivost

Chcem podat navrh na striedavu starostlivost, dcera ma 15 rokov. Otazka je ci aj ked sme sa dohodli a teda nebudu namietky z jej strany ci bude sud preverovat moju financnu sposobilost a byvanie.

Ex manzelka suhlasi aj s tym ze jej uz nebudem platit alimenty, bude tyzden u mna tyzden u nej na striedacku. A naklady co budu spolocne sa budeme skladat ako bude treba. doteraz som jej platil vyzivne a dohoda bola ze bola dva vikendy do mesiaca u mna. Zmenu som chcel hlavne kvoli tomu ze stredna skola kam bude chodit je kusok odomna a od ex by dochadzala z ineho mesta. Aj ked povodne som chcel aby bola u mna kazdy tyzden a na vikendy chodila domov ku ex ale ex s tym nesuhlasila a dala mi takyto navrh. Cize dcera bude dva tyzdne do mesiaca dochadzat do skoly hodinu busom... a dva tyzdne to bude mat kusok, ale lepsie ako nic.
Naposledy upravil ivka70 : 16.08.17 at 17:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked sa dohodnete vy dvaja,resp.traja, tak sud s tym nic nema. Sudne sa riesia veci, ktore si nedokazu "vydiskutovat" dve strany...

    Nepises,ake vztahy mate s ex. Ak nie moc dobre,dajte si pre istotu vsetko na papier.Dohodu si mozete napisat aj sami dvaja, bez sudov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wladar ked ja mam sudom urcenu sumu vyzivneho ktoru mam platit tak na to aby som ju prestal platit staci ze to manzelka pisomne potvrdi u notara ze tie peniaze nechce? a tym to rozhodnutie sudu straca platnost?
    ivka70 nestaci, treba si dat dohodu potvrdit sudom
    wladar aha, ok, tak to si musim pozistovat, aky je presne postup, ta dohoda predpokladam musi mat aj nejake "nalezitosti co tam musia byt uvedene takze asi pravnika zohnat a ist do toho.
    arizona Ta dohoda bude iba medzi vami, takze si ju mozete spisat aj sami
      zbaliť

    Striedava starostlivost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.