Zavrieť

Porady

Daňové priznanie DPH

Ohľadne riadku 21:
V riadku 23 mám sumu 2000 €
V riadku 25 mám sumu 200€, ktorú sme platili pri dovoze tovaru .

Do riadku 21 sa píše suma 2000€ alebo sa to počíta a píše sa tam 2200€ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    no keby bol program - tak je to automatické :-) ak to robíš ručne, tak riadok 21 je súhrný riadok - z toho je ničo na riadku 23, niečo na riadku 25, ale aj iné dodania, ktoré sa už nerozpisujú.
    Takže ak máš iba tú colnicu a klasické tuzemské faktúry, tak áno, - riadok 21 je 2 200 €. Ale ak by bolo ešte nejaké tuzemské alebo cezhraničné samozdanenie - tak by sa ten riadok 21 o tú hodnotu musel navýšiť.
    Dzejdza Tak teraz neviem, v poučení som našla túto vetu: "Poznámka: Údaj v riadku 20 nie je súčtom riadkov 22 a 24 a údaj v riadku 21 nie je súčtom riadkov 23 a 25."
    Reina áno nie je súčtom, ak sa tam nachádzajú iné dodania. AK je tam reálne iba tuzemská FA a JCD - tak v tomto prípade je to súčet. Ak však by tam bola čo i len jedna FA - napr. samozdanenie - tak vtedy je riadok 21 aj s týmto odpočtom zo samozdanenia. Vtedy by to nebol súčet.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Z poučenie
    38. Riadky 20 a 21 - výška odpočítateľnej dane podľa § 49 až 54a zákona v členení podľa sadzieb dane v príslušnom zdaňovacom období. Výška odpočítateľnej dane sa určí z podrobných záznamov vedených podľa § 70 zákona v členení na tovary a služby s možnosťou odpočítania dane, bez možnosti odpočítania dane a s možnosťou pomerného
    https://www.financnasprava.sk/sk/dan...ov-sw/poucenia

    Daňové priznanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.