Zavrieť

Porady

Fakturovanie v CZK

Ahojte poraďáci, idem Vás poprosiť o radu. Začali sme predávať tovar do Čiech koncovým spotrebiteľom, sme platci DPH, vedieme si daňovú evidenciu. FA vystavíme v CZK ale ako som sa dočítala musí byť prepočet na eur s kurzom ECB zo dňa predchádzajúceho dňu dodania. A teraz prakticky. Ked pošlem tovar 10.8. a dodanie môže nastať 12.8 alebo 13.8 podľa pošty či kuriéra, tak ako mám prepočítať ten kurz? FA vystavujem vždy v deň zaslania tovaru.
A ešte jedna otázka ma trápi. Platba príde na účet v CZK korunách, to len zaúčtujem do Alfy ako príjem? Treba to hneď tiež prepočítavať na eur? ( toto viem že kurzom v deň príjmu peňazí ) Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nemýľ si deň dodania u dodávateľa s dňom nadobudnutia u odberateľa. Deň dodania je u teba 10.8. kedy si tovar odoslala na prepravu. Faktúru účtuješ v EUR kurzom vyhláseným ECB 9.8. poobede, platný pre 10.8. lebo vtedy ti vznikla obchodná pohľadávka,ktorú oceňuješ. Nadobudnutie u odberateľa nemá s kurzom nič spoločné, iba pri dátume samozdanenia sa môže naň prihliadať.
    Áno, deň pripísania sumy sa účtuje ako príjem a počíta sa k nemu kurz, vyhlásený v deň predtým.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.