Zavrieť

Porady

Opravný prehľad o zraz.preddavkoch

Teraz som prišla na chybu v prehľade o zrazených preddavkoch ZČ za 1.Q/06, ked chcem urobit opravu stací vypísať len mesiac, v ktorom bola chyba? dala som tam totiž zrážkovú daň a tým padom som ju neoznamila na specialnom tlacive? ked to opravim teraz a dodatocne podam myslite, že z toho bude nejaká pokuta? dakujem
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

profi
Teraz som prišla na chybu v prehľade o zrazených preddavkoch ZČ za 1.Q/06, ked chcem urobit opravu stací vypísať len mesiac, v ktorom bola chyba? dala som tam totiž zrážkovú daň a tým padom som ju neoznamila na specialnom tlacive? ked to opravim teraz a dodatocne podam myslite, že z toho bude nejaká pokuta? dakujem
Myslím, že za podanie opravného prehľadu pokuta nebude. A musíš ho urobiť celý, nestačí vypísať len ten jeden mesiac.
Čo sa týka toho oznámenia. to si vlastne nepodala v termíne, tak tam je predpoklad že bude pokuta, myslím 2000,-.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

profi
Teraz som prišla na chybu v prehľade o zrazených preddavkoch ZČ za 1.Q/06, ked chcem urobit opravu stací vypísať len mesiac, v ktorom bola chyba? dala som tam totiž zrážkovú daň a tým padom som ju neoznamila na specialnom tlacive? ked to opravim teraz a dodatocne podam myslite, že z toho bude nejaká pokuta? dakujem
No ZD tam nemala čo robiť, tá je na špeci tlačivku.
Ja by som opravila celý prehľad na správno. Za to nepodanie tlačivka o ZD bude pokutka 2000.-.
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

dakujem Vám a ešte co si myslite ked požiadam o odpustenie pokuty? mam nejaku sancu ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

profi
dakujem Vám a ešte co si myslite ked požiadam o odpustenie pokuty? mam nejaku sancu ?
Zo zákona máš na to právo, ale oni nemajú povinnosť odpustiť.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

profi
dakujem Vám a ešte co si myslite ked požiadam o odpustenie pokuty? mam nejaku sancu ?
No myslím, že asi veľmi nie.
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

a neviete mi ešte prosím poradiž čo mám napísať v tom oznámení do riadku 01 - išlo o dohodu o vykonaní práce, dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

profi
a neviete mi ešte prosím poradiž čo mám napísať v tom oznámení do riadku 01 - išlo o dohodu o vykonaní práce, dakujem
§ 43 zákona o dani z príjmov,odst. 3 písm.j
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

ĎAKUJEM velmi pekne a prajem pekný den
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Tweety
No ZD tam nemala čo robiť, tá je na špeci tlačivku.
Ja by som opravila celý prehľad na správno. Za to nepodanie tlačivka o ZD bude pokutka 2000.-.

Na www.drsr.sk je kalkulačka "pokút", skús si to tam vyrátať podľa skutočných dátumov odvodov možno ti vyjde nula.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Netka
Na www.drsr.sk je kalkulačka "pokút", skús si to tam vyrátať podľa skutočných dátumov odvodov možno ti vyjde nula.
Len tu nejde o platby, ale o nepodanie oznámenia o zrážkovej dani. Takže nie je čo prepočítavať. :p
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

Prosím, vysvetlite mi rozdiel medzi preddávkovou daňou a zrážkovou daňou. Preddávková je daň zo mzdy a zrážková je z dohôd o vykonaní práce, študentskej brigáde a pod ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jolaj
Prosím, vysvetlite mi rozdiel medzi preddávkovou daňou a zrážkovou daňou. Preddávková je daň zo mzdy a zrážková je z dohôd o vykonaní práce, študentskej brigáde a pod ?
Zrážkovou daňou sa zdaňuje príjem do 5000,- u toho zamestnanca, ktorý nemá podpísané vyhlásenie, čiže si neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku.
Teda ak je dohoda napr. 6000,- tak preddavková, keby bola do 5000,- tak zrážková. Ale ak by mal dohodár podpísané vyhlásenie, tak vždy preddavková.
Čo sa týka zamestnanca tak je to úplne rovnako.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ľudia od kedy sú tlačivá na zrážkovú daň? A ako vyzerajú? Ja zase spím! Odosielam na tlaćive stiahnutom z porady. už sú tlačivá???
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ninna
Ľudia od kedy sú tlačivá na zrážkovú daň? A ako vyzerajú? Ja zase spím! Odosielam na tlaćive stiahnutom z porady. už sú tlačivá???
No už pekne dávno. Pripájam
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Tak zaspala som "troška". Idem zistiť čo s tým. Zaujímavé že správca dane mi neodoslal výzvu keď mu každý mesiac odosielam iné tlačivo ....
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

prosím Vás a splatnosť zrážkovej dane je : ak zrazím 15.6.2006 do kedy? A oznámenie sa odosiela mesačne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ninna
prosím Vás a splatnosť zrážkovej dane je : ak zrazím 15.6.2006 do kedy? A oznámenie sa odosiela mesačne?
Zrážková daň sa odvádza vždy do 15.dňa v mesiaci za mesiac predchádzajúci. Čiže napríklad za máj treba zaplatiť zrážkovú daň do 15.6.2006. Oznámenie sa posiela mesačne
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ninna
prosím Vás a splatnosť zrážkovej dane je : ak zrazím 15.6.2006 do kedy? A oznámenie sa odosiela mesačne?
Myslím, že splatnosť je do 15. dňa nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola daň zrazená, teda do 15.7.2006. Oznámenie v tom istom termíne.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Dúfam že aj oznámenie je pokutované 2.000,-Sk?? Aj keď som ho odosielala no na nesprávnom tlačive!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ninna
Dúfam že aj oznámenie je pokutované 2.000,-Sk?? Aj keď som ho odosielala no na nesprávnom tlačive!
ÁNo, je 2000.-, ale ak si odoslala hoci aj na nesprávnom, nemalo by byť pod hrozbou pokuty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať