Zavrieť

Porady

Opravný prehľad o zraz.preddavkoch

Teraz som prišla na chybu v prehľade o zrazených preddavkoch ZČ za 1.Q/06, ked chcem urobit opravu stací vypísať len mesiac, v ktorom bola chyba? dala som tam totiž zrážkovú daň a tým padom som ju neoznamila na specialnom tlacive? ked to opravim teraz a dodatocne podam myslite, že z toho bude nejaká pokuta? dakujem
Usporiadat
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

Tweety
V oznámení sa uvádza kalendárny mesiac, v ktorom bola zrazená, teda ak si uviedla že bola zrazená vo výplate 15.6., tak posledný dátum na jej úhradu je 15.7.2006.
sak uhradza sa vsetko naraz vo vyplatny den( odvody do zdravotnej soc. a dan) nie ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Martinbiro
sak uhradza sa vsetko naraz vo vyplatny den( odvody do zdravotnej soc. a dan) nie ?
Áno, ale len preddavková daň, pre zrážkovú platí to, čo bolo písané v predchádzajúcich príspevkoch.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

jankasm
To máš asi slabé skúsennosti s DÚ. Tí dávajú za neskoré podanie výkazov alebo priznaní okamžite pokutu 2000,-.
To potvrdzujem My sme podali (rozumej moji kolegovia ) o deň neskôr, a behom mesiaca nám prišla pokuta na 2000,- Sk, nakoľko tých tuším 2% z VDP by bolo okolo 300,- SK.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martinbiro
sak uhradza sa vsetko naraz vo vyplatny den( odvody do zdravotnej soc. a dan) nie ?
Nie všetko naraz nie. Odvody v deň výplaty a daň do 5 dní. Iba u ZD je iný režim odvodu.
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

no ot by som si nebola až taká ista, že na DÚ je bordel, co sa týka terminov tak podla mna maju vsetko pod kontrolou, len aby co najviac "zarobili"
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

jankasm
To máš asi slabé skúsennosti s DÚ. Tí dávajú za neskoré podanie výkazov alebo priznaní okamžite pokutu 2000,-.
no s Du nemam skusenosti ale ostatne ano
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Martinbiro
sak uhradza sa vsetko naraz vo vyplatny den( odvody do zdravotnej soc. a dan) nie ?
Poniektorí vyplácame zamestnancov i dohodárov naraz a všetko odvádzame naraz, všetko v jeden deň...toto máš asi na mysli
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

Gabi03
To potvrdzujem My sme podali (rozumej moji kolegovia ) o deň neskôr, a behom mesiaca nám prišla pokuta na 2000,- Sk, nakoľko tých tuším 2% z VDP by bolo okolo 300,- SK.
To fakt teda musim davat vecsi pozor na DU

clovek musi mat hlavu ako melon aby sa vedel orientovat v tom vsetkom
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gabi03
To potvrdzujem My sme podali (rozumej moji kolegovia ) o deň neskôr, a behom mesiaca nám prišla pokuta na 2000,- Sk, nakoľko tých tuším 2% z VDP by bolo okolo 300,- SK.
Sa mi páči že aspoň v tých pokutách sú rýchly na úradoch
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

katkaj
Sa mi NEpáči že v tých pokutách sú rýchly na úradoch
Takto je to krajšie
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ninna
Takto je to krajšie
som tam zabudla úvodzovky
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Martinbiro
a na co by si ziadal o odpustenie sak na to ani nik nepride este som o pokute nepsisiel sak na vsetkych uradoch je taky bordel ze az to boli a je vemi malo ludi ktori vam vedia fundovane odpovedat. Tej pokuty by som sa az tak nebal
Tak to by som netvrdila. Je dosť šokujúce keď Vám dojde pokuta napr. o dva roky. teraz si Vás nechajú podusiť a s odstupom času sa ozvú a bez milosti na nič nezabudnú na žiadnom úrade.
0 0
Duša Duša

Duša je offline (nepripojený) Duša

mama štyroch detí
Normálne mám chuť prestať robiť účtovníctvo. Máme na dohodu dôchodkyňu. Zárobok za mesiac má stále menší ako 5000,-. Zatiaľ som stále jej zrazenú daň brala ako preddavkovú a písala do prehľadu. Daň som neodvádzala, lebo bola menšia ako daňový bonus vyplatený jedinému zamestnancovi. Keď sa teraz opravím a pošlem im výkaz o zrážkovej dani za tri mesiace, pošlú mi pokutu 3 x 2000,- Sk. Keď sa neopravím a nechám to tak, o čo väčšiu pokutu mi dajú?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Duša
Normálne mám chuť prestať robiť účtovníctvo. Máme na dohodu dôchodkyňu. Zárobok za mesiac má stále menší ako 5000,-. Zatiaľ som stále jej zrazenú daň brala ako preddavkovú a písala do prehľadu. Daň som neodvádzala, lebo bola menšia ako daňový bonus vyplatený jedinému zamestnancovi. Keď sa teraz opravím a pošlem im výkaz o zrážkovej dani za tri mesiace, pošlú mi pokutu 3 x 2000,- Sk. Keď sa neopravím a nechám to tak, o čo väčšiu pokutu mi dajú?
Ja by som to radšej opravila, aj keď určite sa to asi nezaobíde bez pokuty. 2000,- je myslím minimálna pokuta, ktorú dáva DÚ. Lenže keďže si tú zrážkovú daň ani neodviedla, tak tam budú pravdepodobne naskakovať penále na tú sumu, takže čím neskôr tým viac.
Na tvojom mieste by som urobila opravné prehľady, to sú zatiaľ vlastne len dva (keďže sú opravné, za tie pokuta nebude) urobila spätne oznámenia o zrážkovej dani a zároveň ju aj pouhrádzala.
Asi som ťa moc nepotešila, ale ak v tom chceš mať poriadok, tak si to poopravuj.
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

Ninna
Tak to by som netvrdila. Je dosť šokujúce keď Vám dojde pokuta napr. o dva roky. teraz si Vás nechajú podusiť a s odstupom času sa ozvú a bez milosti na nič nezabudnú na žiadnom úrade.

zatial som nejaku taku kontrolu nemal to bude asi tym ze sem pisem take "naivne veci" klop klop klop na drevo
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

cize suma sumarom ako vlastne postupovat ked mam zamestnanca invalida do 70% mzda je 6900,- odpocitatelna polozka na danovnika je nieco nad 7000 cize odvod na danovi je 0,- v prehlade za druhy stvrt rok som uviedol treba vyplnat este nejake lajstra ktore treba odovzdat na danovy ohladne tej odpocitatelnej polozky na danovnika ? samozrejme danovnik musi mat podpisane vyhlasenie na zdanenie prijmov. ako bude vediet DU o tom treba aj toto vyhlasenie zasielat na Du ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Martinbiro
cize suma sumarom ako vlastne postupovat ked mam zamestnanca invalida do 70% mzda je 6900,- odpocitatelna polozka na danovnika je nieco nad 7000 cize odvod na danovi je 0,- v prehlade za druhy stvrt rok som uviedol treba vyplnat este nejake lajstra ktore treba odovzdat na danovy ohladne tej odpocitatelnej polozky na danovnika ? samozrejme danovnik musi mat podpisane vyhlasenie na zdanenie prijmov. ako bude vediet DU o tom treba aj toto vyhlasenie zasielat na Du ?
Okrem 1/4-ročných prehľadov a hlásenia za kal. rok na DÚ nič neposielaš. (Pokiaľ nebudeš mať časom aj zrážkovú daň).
Vyhlásenie bude chcieť vidieť až prípadná kontrola.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať