Zavrieť

Porady

Uzivanie pozemku bez mojho suhlasu

Vlastnim pozemok vo vymere 30 a a zistila som ze pribuzny na nom dlhsie pestuje vinic,ktory pouziva na vyrobu vina. Vsetko bez mojho suhlasu. Pribuzny sa az teraz priznal ze podu zneuziva. Chcela by som s nim dohodnut prenajom pozemku a spatne kompenzaciu za zneuzitie mojho vlastnictva. Pozemok je v katastry Pk. Aka je vhodna cena za prenajom a cena za zneuzivanie pozemku za rok? Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    O zneuzivanie asi ide tazko, kedze ti to roky nechybalo a o pozemok si sa nestarala. S vlastnictvom pozemku su spojene aj povinnosti, nielen prava.
    Pozemok treba udrziavat a platit zan dan.
    Samozrejme, ze by bolo vhodne zmluvne pouzivanie pozemku dohodnut.
    mozes ziadat primerane najomne max. 3 roky dozadu.
    Pri stanovovani vysky sa musite dohodnut, treba pozriet ako sa take pozemky prenajimaju na danom mieste a zobrat do uvahy aj to, ze pribuzny za teba ten pozemok udrziavat a plnil tvoje povinnosti v danom case.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nada 2 Ďakujem Ti za odpoveď. Všetky povinnosti som si splnila a daň zaplatila,lokalizovať zdedený pozemok sa mi podarilo až aplikáciou ZBGIS. Mojou úlohou je zistiť cenu prenajmu vinice za m štv. Neporadiš?Úspešný deň zelam.
    ivka70 ale udrziavat si ho urcite neudrziavala
    nejake ceny ti dal buchac v dalsom prispevku
    Mária27 bezdôvodné obohatenie má dvojročnú subjektívnu premlčaciu dobu - odkedy sa dozvie o využívaní bez právneho dôvodu
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stanovenie výšky ročného nájomného pri prenájme pozemkov na iný ako poľnohospodársky účel, platia nasledovné zásady :

    Nájomné sa určuje dohodou zmluvných strán.prenájom jednotlivých záhradkárskych pozemkov na rekreačné účely s výnimkou pozemkov v zriadenej záhradkovej osade

    - Bratislava 3,32 €/m2,

    - Krajské mestá: Nitra, Prešov, Trenčín, Trnava,

    Žilina, Košice, Banská Bystrica a mestá:

    Piešťany, Vysoké Tatry, Trenčianske Teplice 1,33 €/m2,

    - Mestá: Poprad, Zvolen, Liptovský Mikuláš, Martin 0,83 €/m2,

    - Ostatné okresné mestá so sídlom

    okresných alebo obvodných úradov 0,50 €/m2,

    - Ostatné obce nad 15 000 obyvateľov 0,33 €/m2,

    - Ostatné obce nad 5 000 do 15 000 obyvateľov 0,25 €/m2,

    - Ostatné obce do 5 000 obyvateľov 0,17 €/m2,

    ------------------------------------------
    Výmera 30m2 nie je ktovie aká veľká. S takouto nejak nezbohatneš.
    Na Tvojom mieste si pýtaj nejaké nájomné formou naturálií...verím, že takto sa skôr dohodnete.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nada 2 Veľmi pekne Ti ďakujem za pomoc a rady. Nechcem zbohatnúť len žiadam primeranú náhradu za využitie pozemku. Zelam Ti úspešný deň
    lubko6394 Píše 30 a takže asi 30 árov.
    Nada 2 Áno 30 arov
    Nada 2 Áno. Ide o 30 árov. Ja nepotrebujem víno príbuzného. Je skvelý vinár. Pozemok využíva na biznis.
    Nada 2 Buchac to ze si majster sveta viem uz davno. Vzdy si mi dobre poradil. Mam takyto plan. Podla apky je nas viac vlastnikov pozemkov v danej lokalite a vsade je vysadeny vinic. Fyzicky skontrolujem stav pozemku. Skontaktujem sa s ostatnymi vlastnikmi pozemkov ci vedia ze maju vysadeny pozemok vinicom a subor pozemkov ohradeny elektrickym plotom ako ochrana vinica pred zverou. Popytam sa ake podmienky si dohodli. Nasledne mienim dat navrh na prenajom vinarovi v sulade s ostatnymi vlastnikmi plus 3 roky dozadu. Myslim ze v Pk so sumou 0,20€ za m stv nie je bezohladna cena. Poradis opat? Zelam Ti vela zdravia.
    bettylou Ška keď nie víno, tak hroznová šťava priamo z poľa ejňo ňuňo, nekúpiš inde. Ale ja 20c za štvorák sa ti zídu,...
      zbaliť

    Uzivanie pozemku bez mojho suhlasu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.