Zavrieť

Porady

nakup nakladnehi auta bez dph a predaj sukromnej osobe po roku

a ako firma platitel DPH som v cechach kúpil nakladne auto za 5000€ bez dph normalne na fakturu ktorú som na mieste vyplatil... Auto som nenahlasoval proste rok u mna stoji, nenahlasoval som ho ako auto na podnikanie.. proste u mna uz rok stoji.. chcem ho predat sukromnej osobe.. mam ho predat s dph alebo bez? kupil som za 5000€ to bola bez dph.. sleduje to niekto?
Mila123 sleduje to DU, ak si prihlasoval auto, deklaroval si, že si platiteľom DPH.....teda predaj musí byť s DPH
matozv ale odkial vedia za co kolko som ho kupil a za kolko ho predam???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ako platiteľ DPH si kúpil auto bez DPH, ak si predložil svoje daňové číslo DPH.. auto si samozdanil, takže je to v DP DPH v tých riadkoch, ktoré hovoria o nadobudnutí z IČŠ.. a pravdepodobne (neviem kedy bolo auto kupované, či už boli KV) si tento nákup uviedol aj v KV.. ak si toto všetko neurobil, tak to je chyba..
    ale to nič nemení na tom, že predávaš auto s vyčíslením ZD plus DPH.. jedine ak by si ho predal do IČŠ platiteľovi DPH, vtedy by bol predaj bez DPH a kupujúci by robil samozdanenie..
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matozv uvidol v KV ??? co je KV a ZD??? IČŠ??? som v tomto neskuseny ospravedlnujem za hlupe otazky
    Žabinka KV= kontrolný výkaz DPH
    ZD= základ dane
    IČŠ= iný členský štát, pozri § 11 Zákona o DPH..
    veronikasad Ucto a DP DPH si robíš sám?
    matozv nie nie... vsetko robi uctovnicka...
    veronikasad Takže si jej dal aj faktúru od auta?
    matozv ano fakturu som dal uctovnicke. mal som to ako naklady.. ale nic viac som nerobil s autom.. je to auto nad 3,5tony cize ine podnikanie ako s maliu dodavkou.. ale bohuzial sa mi nepodarilo auto uplatnit a auto som nikde ani nehlasil.. dufam ze nebude problem za to... auto stalo neurobilo ziadne kilometre
    veronikasad Ak ti to zaúčtovala ako náklad, tak rýchlo výmen účtovníčku. Predtým sa jej spýtaj, či u nej uplatnila samozdanenie
    matozv ok spytam dam vediet
    dakujem zatial..
      zbaliť

    nakup nakladnehi auta bez dph a predaj sukromnej osobe po roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.