Zavrieť

Porady

Predaj auta bez DPH.

22.12.2009 kúpila naša SRO, (v tom čase neplatca DPH) jazdené AUTO bez DPH od občana, nepodnikateľa, neplatcu DPH, predávame ho v roku 2012 už ako platcovia DPH inej SRO s DPH alebo bez DPH?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

iMONK Pozri príspevok
22.12.2009 kúpila naša SRO, (v tom čase neplatca DPH) jazdené AUTO bez DPH od občana, nepodnikateľa, neplatcu DPH, predávame ho v roku 2012 už ako platcovia DPH inej SRO s DPH alebo bez DPH?
Predaj bude s dph.
0 0
iMONK iMONK

iMONK je offline (nepripojený) iMONK

Ďakujem !!!
0 0
iMONK iMONK

iMONK je offline (nepripojený) iMONK

P.S. Ak by bol tento predaj opäť občanovi, nepodnikateľovi, môže byť bez DPH? (fakticky sme autu žiadnu pridanú hodnotu nedodali, ba práve naopak, preto by sme neradi platili Daň z pridanej hodnoty...)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

iMONK Pozri príspevok
P.S. Ak by bol tento predaj opäť občanovi, nepodnikateľovi, môže byť bez DPH? (fakticky sme autu žiadnu pridanú hodnotu nedodali, ba práve naopak, preto by sme neradi platili Daň z pridanej hodnoty...)
Nie, nič by to na povinnosti odviezť daň nemenilo.
0 0
iMONK iMONK

iMONK je offline (nepripojený) iMONK

Ď!
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Tweety Pozri príspevok
Predaj bude s dph.
tu sa neuplatní §85/i2 ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mata82 Pozri príspevok
tu sa neuplatní §85/i2 ?
A mal by? Veď MV nekupoval s daňou, na ktorú nebol nárok na odpočet.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Tweety Pozri príspevok
A mal by? Veď MV nekupoval s daňou, na ktorú nebol nárok na odpočet.
Aha, vďaka za objasnenie
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

A ako to je s dph, ak ojazdené auto predáva s.r.o.-platca DPH do Čiech? , občanovi ČR (nepodnikateľ, neplatca dph) ??? Máme vystaviť FA s DPH??
Auto účtovnú ZC už nemá žiadnu, akurát daňovú lebo jeden rok sme si neuplatnili odpis.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

janapill Pozri príspevok
A ako to je s dph, ak ojazdené auto predáva s.r.o.-platca DPH do Čiech? , občanovi ČR (nepodnikateľ, neplatca dph) ??? Máme vystaviť FA s DPH??
Auto účtovnú ZC už nemá žiadnu, akurát daňovú lebo jeden rok sme si neuplatnili odpis.
prosím neporadíte, lebo potrebujem vystaviť FA, podľa mňa by to malo byť s DPH. Tak??
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Záleží či ide o NA
alebo OA, pri nadobudnutí ktorého nebola uplatnená Dph.

Pri NA - s Dph.
Pri OA - ak nebola pri nadobudnutí uplatnená Dph(§49/3), tak sa uplatní postup podľa §42- oslobodenie od dane.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

azla Pozri príspevok
Záleží či ide o NA
alebo OA, pri nadobudnutí ktorého nebola uplatnená Dph.

Pri NA - s Dph.
Pri OA - ak nebola pri nadobudnutí uplatnená Dph(§49/3), tak sa uplatní postup podľa §42- oslobodenie od dane.
Ďakujem. Ide o dodávku, kategória N - a pri nadobudnutí bola uplatnená DPH, takže s dph , nezáleží, že to bude predané do čiech. Iné by to bolo ak by bol odberateľ platcom DPH, vtedy by som mohla uplatniť §43-oslob.od dane. Chápem to správne??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janapill Pozri príspevok
Ďakujem. Ide o dodávku, kategória N - a pri nadobudnutí bola uplatnená DPH, takže s dph , nezáleží, že to bude predané do čiech. Iné by to bolo ak by bol odberateľ platcom DPH, vtedy by som mohla uplatniť §43-oslob.od dane. Chápem to správne??
Kedže nemôžeš preniesť daň. povinnosť, fakturuješ s dph. Oslobodenie by si uplatnili pri fa pre platiteľa.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Ok. veľká vďaka, Pre istotu si to overujem. ĎAkujem
0 0
Katka_M Katka_M

Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

mozem aj ja otazku? sme vo velmi podobnej situacii. len auto sme v roku 2010 kupili od neplatcu DPH a teraz v roku 2012 ho opat predavame neplatcovi DPH-sukromnej osobe. vtedy bude tiez predaj s DPH? dakujem za odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Katka_M Pozri príspevok
mozem aj ja otazku? sme vo velmi podobnej situacii. len auto sme v roku 2010 kupili od neplatcu DPH a teraz v roku 2012 ho opat predavame neplatcovi DPH-sukromnej osobe. vtedy bude tiez predaj s DPH? dakujem za odpoved.
A vy ste platiteľmi, alebo nie?
0 0
Katka_M Katka_M

Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

ano, to som zabudla spomenut, my sme platci DPH
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Katka_M Pozri príspevok
ano, to som zabudla spomenut, my sme platci DPH
Potom predávate s dph.
0 0
Katka_M Katka_M

Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

dakujem pekne za odpoved.
0 0
Katka_M Katka_M

Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

a este jedna otazka. ak je zostatkova cena auta vyssia ako suma, za ktoru ho predavame, rozdiel ide do N a je pripocitatelna polozka?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať