Zavrieť

Porady

uctovanie sukromneho vozidla konatelom pri cestach do ciech

dobry den,
potreboval by som poradit:
som normalne zamestnany a mam prechodny pobyt v prahe, na slovensku som si zalozil s.r.o. so sidlom na mieste mojho trvaleho bydliska, k tejto s.r.o bude este tento rok zaregistrovana organizacna zlozka v OR v CR.
mam sukromny automobil registrovany v CR, kt. budem pouzivat pre firemne cesty:
1) mozem si uctovat cesty z miesta prechodneho pobytu v CR /tu sa zdrziavam vacsinu casu, nakolko tu normalne pracujem/ do sidla firmy v SR /kt. vsak ma sidlo na mieste mojho trvaleho bydliska/ kvoli cinnosti firmy - bude to vsak vacsinou cez vikend, kedze som aj normalne zamestnany
2) akym sposobom robit cestaky na tieto cesty, je to trasa praha-cez bratislavu-zilina /v CR asi 270km a v SR asi 270km/ - ohladom prepoctu ceny za PHM, aku cenu za PHM mam pouzit /priemernu cenu za PHM v den cesty z internetu - zdroj statisticly urad a pod./ - uctovat celu cestu cenou PHM v SR, alebo cast /aku?/ uctovat cenou PHM v CR - pouzit pritom stredovy kurz NBU v dany den /alebo aky kurz/?
3) akym sposobom a kde musim zaplatit cestnu dan /kedze vozidlo je registrovane v CR/? - asi tam kde mam sidlo firmy - mam pravdu?
4) pokial budem mat vo firme aj dalsie 1 alebo viac firemnych vozidiel /zakupenych za leasing firmou/, kt. budu urcene pre cinnost firmy - prenajom vozidiel, mozem pre svoje pracovne cesty /praha -zilina pripadne ine, suvisiace s cinnostou firmy/ pouzit moje vyssie uvedene sukromne vozidlo, aj napriek tomu, ze nejake firemne vozidlo bude v dany cas volne

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    uctovanie sukromneho vozidla konatelom pri cestach do ciech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.