Zavrieť

Porady

Paragrafy pri 12hod smenach

Zdravim vsetkych, ospravedlnujem sa mozno to tu uz bolo.Ja som sa snazila zistit odpoved na otazku aj na ministerstve no nikto sa neozval. Mohli by ste mi prosim poradit? Mame zamestnancov , ktori pracuju na 8hod smeny a zamestnancov ktori pracuju na 12hod smeny teda 11.5 kedze maju narok na obed v trvani 30min. Chcem sa spytat ci maju narok na 7paragrafov po 11.5hod alebo 7paragrafov po 8hod.? Toto je oriesok ktory neviem rozlusknut nakolko zakon nedefinuje pracovnu dobu ci je 8hod ci 12hod a pod. tym ze robia na smeny a maju to rozne maju niekedy medzi smenami aj 3-4dni volno. Zamestnanci sa buria ze oni maju narok na volno pocas pracovnej doby a ta ich je predsa 12hod takze maju narok na 7 paragrafov na seba na rodinneho prislusnika a 10 na ZTP. Ti co robia na 8hod smeny sa samozrejme zlostia, ze to nie je fer a pocet hodin na paragrafy by mal byt rovnaky po 56hod (7x8hod) u oboch.
Mohli by ste mi prosim niekto poradit?
Ja si myslim, ze z ich tsrany je to ciste zneuzivanie systemu.
DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vyberiem z § 141 (4) Za jeden deň sa považuje čas zodpovedajúci dĺžke pracovného času, ktorý mal zamestnanec na základe rozvrhnutia ustanoveného týždenného pracovného času v tento deň odpracovať. 5) Na účely určenia celkového rozsahu pracovného voľna poskytnutého zamestnancovi v kalendárnom roku pri prekážke v práci podľa odseku 2 písm. a) a c) sa za jeden deň považuje čas zodpovedajúci priemernej dĺžke pracovného času pripadajúceho na jeden deň, ktorý vyplýva z ustanoveného týždenného pracovného času zamestnanca, pričom sa zamestnanec posudzuje akoby pracoval päť dní v týždni.
    Naposledy upravil Tweety : 13.09.17 at 16:26
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirik24 cize 8hod? neviem ci presne rozumiem odpovedi, ospravedlnujem sa
    Tweety Nie, skűs si to prečítať znova.
    mirik24 nerozumiem preto sa pytam znova
    mirik24 napises mi prosimta pocet hodin?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tyzdenny pracovny cas zo zmluvy vydelis 5, dostanes cas na 1 den, a ten pri naroku na paragraf nasobis 7 dnami.
    Toto plati pre vsetkych, ci pracuju pravidelne alebo nepravidelne.
    Naposledy upravil ivka70 : 13.09.17 at 17:38
    mirik24 dakujem toto je uz jasne

    Paragrafy pri 12hod smenach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.