Zavrieť

Porady

Prax študentov - stravné lístky

Dobrý deň,
prosím o radu.. Naša firma ma uzatvorenú zmluvu o zabezpečení výučby odbornej praxe pre žiakov a študentov. Medzi záväzkami poskytovateľa (naša firma) je uvedené, že máme poskytnúť študentom stravné lístky. Môžeme im ich poskytnúť v plnej výške (u nás 3,40 EUR/lístok)? Alebo postupovať ako pri zamestnancoch - 55 % do nákladov firmy, zvyšok si budú hradiť študenti? Ako to bude z hľadiska daňového - bude to pripočítateľná položka?

Mzda sa im platiť nebude.. Nemusia byť nikde (na SP) prihlásení?

Ďakujem moc!
4 komentárov     zbaliť
kopretinka fakt by som bola ako študent úplne happy,že dostanem lístky,ktoré si mám zaplatiť....
Emik27 Áno, my vieme, takto to znie naozaj divne.. Ale chceme to mať v poriadku...
Mila123 kedže Vám tí študenti vykonajú prácu (aspoň akú - takú ) tak by ste im mohli dať aspoň príspevok zamestnávateľa na stravný lístok.....
predpokladám, že ich výtvor (prácu, dielo, výrobok či službu....) predáte, teda zdaňujete na jednej strane a na druhej máte "otroka" ? aspoň príspevok na stravovanie zamestnávateľa......sa prihováram.....
Emik27 Ale áno, veď my im ich práveže chceme dať.. Len zvažujeme, či to bude v poriadku..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prax študentov - stravné lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.