Zavrieť

Porady

Vystavenie faktury pred zalozenim zivnosti

Ahojte poradaci, chcem sa spytat. Vcera mi baba doniesla papiere na kontrolu. V marci tohto roku si otvorila zivnost - upratovacie prace - neplatca dph. Pri kontrole som zistila ze vystavila faktury uz v januari a februari ked zivnost este nemala otvorenu - odberatel spravca bytov a nebytovych priestorov. Je mozne zmenit na fakturach datum vystavenia faktury na marec s tym ze dodanie by ostalo v januari a februari aj ked vtedy este nepodnikala? Spravca to nechce riesit tak ze by vyplatene sumy zahrnul do marcovej faktury a tie dve faktury by sa zrusili nakolko uz ma popodavane vykazy atd a nechce to opravovat.. ona chce tieto sumy normalne zahrnut do DP a zdanit.. viete mi niekto ppradit?
6 komentárov     zbaliť
ivka70 ako mohla vystavit faktury, ked nemala ziadne ICO v januari, februari? podnikala v tom case nacierno a este to chce podhodit danovakom?
andyka 26 Ja neviem tiez tomu nerozumiem pozerala som ako puk .. vobec mi to nevie vysvetlit.. vraj vystavila tie faktury az v marci ale datumy tam dala januar a februar lebo nevedela.. je to des s tymito ludmi otvoria zivnost nikoho sa nic nespytaju a potom na.. ries to ty.. ale aj to sa mi zda cudne ze ten spravca od nej zobral take faktury kde nema uvedene ico a dic..
ivka70 zato moze dostat tak pokutu, pripadne jej mozu zrusit zivnost .... a spravca to tiez nemoze zaradit do uctovnoctva, ak nema faktura nalezitosti, ktore mat musi, mal jej ich vratit
andyka 26 No vraj sa dohodne so spravcom ze tie dva mesiace daju na dohodu..doplatia si tam odvody a dane z toho a faktury zrusia. Popodava spravca opravne veci..boze hlava mi ostava stat pri tom sko niektori ludia rozmyslaju..resp. nerozmyslaju.. dakujem pekne za odpovede
ivka70 spravca dostane pokutu za oneskorene prihlasenie zamestnanca do poistovni .... nem dobre riesenie.
Radsej storno a zapocitat tie prace a platby do marcovej faktury ...
andyka 26 Skusim im navrhnut toto. Dakujem pekne ☺
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ v januári a februári nemala živnosť, správca ju mal zamestnať na dohodu so všetkými povinnosťami zamestnávateľa. Prácu na živnosť fakturovať nemôže, ide o neoprávnene podnikanie.
    andyka 26 To som jej hovorila.. ako verim ze to nespravila naschval je to fajn baba len to ze nevedela. Planovala totiz tu zivnost uz od januara ale pre zdravotne problemy sa k tomu vraj skor nedostala.. chce zahrnut tie sumy riadne do DP a zdanit to ale neviem ako jej s tym pomoct aby to bolo uctovne koser..nic ma nenapada..

    Vystavenie faktury pred zalozenim zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.