Zavrieť

Porady

Ako sa vypočíta výška materskej dávky v prípade, že nemám odpracovaný celý kalendárny rok?

Som zamestnaná od roku 2011 na neurčitý pracovný pomer ako učiteľ. Do apríla 2017 som bola na rodičovskej dovolenke. Od mája 2017 som nastúpila do práce, no pravdepodobne sa vrátim opäť na MD v apríli 2018. Ako sa vypočíta výška materskej dávky, keďže som neodpracovala celý kalendárny rok? Bude sa mi počítať výška materskej dávky z rodičovského príspevku za mesiace I. - 4. 2017? Alebo sa berie do úvahy pravdepodobný príjem, ktorý by som v tom čase poberala, keby som pracovala?
Mila123 pani učiteľka, to, že si neodpracovala celý rok s tvojou prípadnou novou MD nemá nič spoločné.....
nárok je splnený a máš aspoň odpracovaných 90 kal. dní...
MD sa nikdy nepočíta z rodičovského príspevku ale u Teba zo mzdy !!!!!!
kedy ideš na novú MD?
elloi Vyzerá to tak, že v apríli 2018 nastúpim na novú MD
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rodicovsky prispevok nema s materskym nic spolocne.
    Narok sa ti vypocita z prijmu a poctu dni, ktore si v roku 2017 odpracovala, kedze nastup na MD bude v roku 2018.
    Nepojde o pravdepodobny prijem, lebo tvoj PP trva a tym padom aj poistenie, pojde o skutocny VZ z prijmu od maja do decembra 2017.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elloi Ďakujem za odpoveď. Chcem sa teda uistiť, že môj skutočný vymeriavací základ sa teda nebude deliť 12 mesiacmi ale len 8, tj. toľkými, koľko som skutočne odpracovala?
    ivka70 deli sa to kalendarnymi dnami, RD, PN , OCR su vylucitelne doby ......tie dni sa nepocitaju
    elloi Ked teda od maja do decembra 2017 zarabam mesacne napr. 600 eur, tak z tohto VZ sa mi bude pocitat materske a tym padom mozem predpokladat, ze zhruba takuto vysku MD budem mat?
      zbaliť

    Ako sa vypočíta výška materskej dávky v prípade, že nemám odpracovaný celý kalendárny rok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.