Zavrieť

Porady

Nariadena dovolenka

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu... Som na rodičovskej dovolenke... Od januára ma ide vystriedať manžel čiže od januára by som šla do prace.... Riadilka mi však chce dať nariadenu dovolenku od prvého decembra aby som si vyčerpala dovolenku ktorú mam... Mozem to odmietnut? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš. Nemôže ti nariadiť dovolenku počas RD. Zo zákona si ju ale musíš vyćerpať po nástupe do práce, inak ti prepadne.
    Naposledy upravil Tweety : 10.11.17 at 14:55
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Panca41 No mam na to celý kalendárny rok keďže začnem pracovať až od januára aaa počas materskej a rodičovskej sa dovolenky presúvajú a neprepadavaju... Lenže oni chcú aby som začala pracovať od decembra ale z tým ze cely ten december budem mat dovolenku... Co mi príde zbytočne lebo na rodičovskej som tak ci tak doma... Nepotrebujem k tomu dovolenku...
    Tweety Ale veru prepadne, ak si ju nevyčerpeš po nástupe. V decembri samozrejme nie, aż po návrate do práce, ako som napísala.
    Mila123 Majka, to máš odkiaľ????
    Tweety $113) Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.
    Mila123 to prepadnutie dovolenky som myslela.....
    Tweety No, ak si ju nevyčerpe, tak áno, či?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.