Zavrieť

Porady

reklamná tabuľa

Zdravím všetkých poraďákov. Mám problém. Ako by ste riešili faktúru za zhotovenie reklamnej tabule, ktorá je vlastne označením firmy. Tabuľa má hodnotu vyššiu ako 30 000,-. Čo s ňou? Je to vlastne označenie prevádzky v zmysle Živnostenského zákona. Kam s touto tabuľou? Do majetku, alebo priamo do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    kalkulka
    Zdravím všetkých poraďákov. Mám problém. Ako by ste riešili faktúru za zhotovenie reklamnej tabule, ktorá je vlastne označením firmy. Tabuľa má hodnotu vyššiu ako 30 000,-. Čo s ňou? Je to vlastne označenie prevádzky v zmysle Živnostenského zákona. Kam s touto tabuľou? Do majetku, alebo priamo do nákladov?
    do majetku a odpisovať

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    A čo to vlastne bude? Nejaká drobná stavba, či čo vlastne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    A čo to vlastne bude? Nejaká drobná stavba, či čo vlastne?
    A z čoho je tá tabuľa?Ak by bola z plastu tak je to 2.OS.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Myslím, že z plechu, teda konštrukcia je oceľová a tabuľa plastová.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Je umiestnená pred bránou firmy, pri ceste.
    Dobrý deň,
    prosím Vás,reklamnú tabuľu mám v OC 800 Sk.
    Účtujem na 501 spotreba mat. alebo ost.služby-reklamné služby 518?
    Ďakujem moc
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás,reklamnú tabuľu mám v OC 800 Sk.
    Účtujem na 501 spotreba mat. alebo ost.služby-reklamné služby 518?
    Ďakujem moc
    halooo
    prosím Vás,môžete mi skúsiť poradiť?
    ďakujem

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    halooo
    prosím Vás,môžete mi skúsiť poradiť?
    ďakujem
    Určite 501.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    kalkulka Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov. Mám problém. Ako by ste riešili faktúru za zhotovenie reklamnej tabule, ktorá je vlastne označením firmy. Tabuľa má hodnotu vyššiu ako 30 000,-. Čo s ňou? Je to vlastne označenie prevádzky v zmysle Živnostenského zákona. Kam s touto tabuľou? Do majetku, alebo priamo do nákladov?
    Tento príspevok je už neaktuálny, ale predsa len:

    Podľa pokynu MFSR publ. vo fin. spravodaji č. 3/1998, sú uvedené príklady stavby, kt. sú jej súčasťou a odpisujú sa spolu so stavbou v rovnakej OS:
    - konštrukcie na upevnenie reklamných, informačných, propagačných a podobných zariadení.

    V citovanom pokyne sú uvedené i príklady výrobných zariadení, kt. sú samostatnými technolog. zariadeniami a samostatnými hnuteľ. vecami odpis. oddelene od stavieb, a to napriek ich pevnému spojeniu so stavbou:
    - informačné, propagačné a reklamné zariadenia.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    halooo
    prosím Vás,môžete mi skúsiť poradiť?
    ďakujem
    Halooo netrpezlivá poraďáčka,
    pri rozhodovaní o spôsobe zaúčtovanie reklamnej tabuľe ako takej do nákladov treba skúmať či ide o poskytovanie služby - reklamy, alebo o vyhotovenú informačnú tabuľku - spotrebného materiálu.
    V tomto prípade to bude účet 501 - Spotreba materiálu. Nedochádza k poskytovaniu služby - reklamy, ale bol vyhotovený nosič reklamy, informácie, ktorá je niekde umiestnená. Ak s umiestnením tabule budeš mať ďalšie náklady, napr. prenájom tak to sa účtuje na 518 - Ostatné služby. Pri oboch účtov odporúčam použiť analytickú evidenciu, aby bolo na prvý pohľad jasné, že sú to materiálové náklady (501), ktoré nie sú priamo spojené s výkonom činnosti (napríklad výrobný materiál - 501 001, spotrebný materiál - 501 002, kanc.potreby - 501 003...).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.