Zavrieť

Porady

Pískanie akoby pri kolese auta

Mam osobne auto, Toyota - 8 rokov, najazdenych 80 000 km a zacalo mi piskat pri kolese. Raz piska raz nie...ale čoraz častejsie piska. Ked pribrzdujem, vtedy to nepiska. Je to tenky, jemny piskavy ton. Co to moze byt ?Prosim o radu.Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Najčastejšie drobný kamienok pod brzdovým obložením. Pri troške šťastia sa uvoľní pri cúvaní a prerušovanom slabučkom brzdení (niekedy pomôže aj pridať pohyb volantu striedavo do oboch strán naplno). Ak nie, musí sa zhodiť koleso a vybrať ručne.
    Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 02.12.17 at 15:46
    cinika Urobila som to ako píšete, a ono sa to zlepšilo. Síce nie úplne, ale zhruba za posledných 100 km to bolo zhruba 20 sekúnd. Asi to bude treba zopakovať. Vďaka za radu!!!
    ZahradnikAmater Skôr hučí, niekedy ako železničný vagón...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ píska "pri kolese" a pri brzdení to "zmizne" - tak to nebude nejaká špina na kotúčoch, alebo doštičkách, to vyzerá buď na suché ložisko, alebo ešte horšie na poškodené ložisko.
    Takže - smer servis a preveriť si ložiská, popri tom sa pozrieť i na stav brzdovej sústavy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinika Vdaka všetkym , nepotešili ste ma...
    vulxy preco nie,ta vymena loziska zase tolko nestoji...ja som vycaloval za 1 tyzden 600€ ani okom som nemrkol...komplet vyfuk,zadne tlmice a sada zimnych pneu...este sa mi nieco na nom doebe budem chodit taxikom...mozno aj usetrim
    misoft V dobrom servise ti to vymenia cca za jeden deň.
    Výmena ložiska cca 30-45€ (x2 - pretože pre istotu meniť na oboch stranách), kompletná kontrola bŕzd cca 30€ a + k tomu práca + náhradné diely = vychádza to (odhadom 250-300€ - samozrejme podľa servisu).
    Autoservisy majú cenníky prác aj na webe - stačí si vyhľadať ten svoj najbližší a pozrieť sa. Niekedy sa dá cez net aj priamo objednať.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Lozisko nepiska, ale drnci.
    Po jazde skus rukou teplotu diskov.
    Pri akej rychlosti? Mozes zdvihat auto/kolesa jedno po druhom a zatocit s nimi.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinika tretej vete nerozumiem.....
    vicktor Tretia veta o rychlosti: pocut to aj na parkovisku aj na dialnici a stale alebo obcas?
    cinika Na parkovisku nie/ tam s autom stojím/, ale je jedno pri akej rýchlosti a na akej ceste. Je to už omnoho lepšie.
      zbaliť

    Pískanie akoby pri kolese auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.