Zavrieť

Porady

Leasing - 1.navýšená leasing.splatka

Sro platca DPH má zmluvu o fin.leasingu na mot.vozidlo. Konateľ spoločnosti mi tvrdí, teda má to od známej auditorky, že ked je v zmluve uvedené 1.navýšená leasing.splátka, čo u neho činí 30%, tak tá ide celá do nákladov. Keby tam bolo dané slovo akontácia, tak nie. Ja som uvedenú navýšenú splátku dala na účet 474 a do nákladov dávam odpisy. Nestretli ste sa s takým niečím. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gong Dakujem uctovanie mam presne takto ako vo vami zaslanom prispevku. Problem je v tom ze konatel tvrdi na zaklade od jeho znamej auditorky, ze ak je v zmluve o fin.leasingu uvedena 1.navysena leasing.splatka tak tu sumu mam dat priamo do nakladov. Co sa mi nezda.
    Žabinka nemá pravdu, splátka nech je nazvaná hocijako, je súčasťou OC, a teda nemôže ísť do nákladov, ale odpisuje sa postupne v odpisoch.. Pani známa auditorka nech vráti titul a certifikáty..
    Gong Dakujem krásne, presne to isté som si myslela. :-)
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tvrdenie je nesprávne. Aj tá akontácia vstupuje do ceny obstarania MV. Takže zaúčtovať ju do nákladov je nesprávne. Je to jednoducho splátka za MV.
    Gong Dakujem, uz som sa zlakla ze mi nieco uniklo, hladala som aj v zakone ale nic podobne tam nebolo. Ale nasla som 1clanok na nete skusim ho sem prilozit akebo aspon link, ked ho najdem ☺

    Leasing - 1.navýšená leasing.splatka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.