Zavrieť

Porady

Kúpa auta cez ČSOB leasing

Ahojte,
kupovalo sa auto od firmy TOP Auto Bratislava v sume 23 700 €. Z tejto sumy naša firma zaplatila čiastku zo svojich peňazí v sume 5925 € a na rozdiel sumy 17775 € si zobrali spotrebny uver od ČSOB leasing na tretiny. DOšiel predpis splátko nasledovný:
- každý mesiac sa bude splácať suma 111,28 € - poistne (sklada sa z PZP, havarijne, poistnenie fin.straty)
- a raz ročne (po dobu 3 rokov) sa bude platiť suma 5924,94 €..

Lenže tym že my sme platili iba časť faktúry firme TOP Auto, stále mám neuhradenú sumu tych 17775 €, lebo čsob leasing poslala sumu 17775 € firme TOP Auto. ako ja teraz zauctujem ze je faktura cela uhradena?a ako uctovat kazdy mesiac poistne 548/221? (treba kazde poistne rozratat zvlast,alebo celu sumu?) a ako uctovat raz rocne splatku ked nemam vlastne zauctovanu ani tu sumu 17775 co nam čsob požičali?ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crazynka71 toto som si našla aj ja..no chcela som to skor polopate niekde som našla že poslali z automobilky doklad o uhrade..tak neviem aj tak dakujem
    ivka70 minimalne v tom prvom linku je to uplne lopatisticky aj sp rikladom, tak neviem, co este viac k tomu ....
    crazynka71 práveže či môžem tie poistne zaučtovať spolu alebo rozdeliť...lebo splatka je jedna suma, ale na druhej strane su tie poistone rozpisane..
    crazynka71 a tu sa píše o zmluve o nájme..to my nemáme..
    ivka70 Aha, cize nejde o leasing, ale o uver na auto, skus tu:
    http://www.porada.sk/t103618-p4-auto...lu-prosim.html
    alebo toto
    http://www.vdu.sk/download/attachmen...20hladiska.pdf
      zbaliť

    Kúpa auta cez ČSOB leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.