Zavrieť

Porady

Nákup kvetov v neziskovej org. - z dotácie?

Prosím vás o radu - môžem zaradiť do účtovníctva nákup kvetov (v kvetináčoch) z dotácie Krajského úradu, ak sa práve zariaďuje interiér daného centra?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Marianna01
    Prosím vás o radu - môžem zaradiť do účtovníctva nákup kvetov (v kvetináčoch) z dotácie Krajského úradu, ak sa práve zariaďuje interiér daného centra?
    Ďakujem
    Marianka nemáš určené ,na ktoré oprávnené výdavky môžeš dotáciu použiť?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Melnick
    Marianka nemáš určené ,na ktoré oprávnené výdavky môžeš dotáciu použiť?
    Nemám konkrétne. Mám rozpočtové opatrenie, program 078 - Národný program výchovy, vzdelávanie mládeže... výdavky - bežné výdavky. Nič viac. Takže som z toho mimo - čo sú bežné výdavky?
    Ináč, zatiaľ iné príjmy nemám, len z dotácie. Čochvíľa však začnú prispievať členovia "zápisným" alebo čo to bude. Takže budem môcť urobiť časť úhrad práve z týchto zdrojov, len si nie som istá, či aj tieto príjmy a výdaje hradené z týchto príjmov sú neovpl. ZD. Študujem za pochodu...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Marianna01
    posúvam...
    Marianka členské príspevky patria medzi príjmy,ktoré nesmú ovplyvniť ZD

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Melnick
    Marianka členské príspevky patria medzi príjmy,ktoré nesmú ovplyvniť ZD
    OK, a kvetiny z dotácie sú bežnými výdavkami?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Marianna01
    OK, a kvetiny z dotácie sú bežnými výdavkami?
    Dovolila by som si súhlasiť,ale počkajme aj na názory/skôr skúsenosti/ iných.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Marianka, ja by som tie kvety považovala za bežné prevádzkové náklady, navyše ide o centrum pre deti a nič nie je dôležitejšie pri ich výchove, ako kultúrne, zdravé prostredie. Takže tá dotácia aj v tomto prípade bude použitá účelne. Pri povinnom ročnom zúčtovaní zistíš, či sme mali správny názor.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Marianna01, pravdepodobne sa jedná o príspevkovú organizáciu, keďže dostávaš dotáciu od nadriadeného orgánu. Na čo môžeš použiť dotáciu by si mala mať rozpracované v prílohe štatútu. Ak sa jedná o centrum pre deti a je to zriadené za účelom mimoškolského vzdelávania mládeže tak určite je nákup kvetov daňovým nákladom, v prípade príspevkovej organizácie účtuješ cez účty tr.9 a ich analytiku.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ondrejvla
    Marianna01, pravdepodobne sa jedná o príspevkovú organizáciu, keďže dostávaš dotáciu od nadriadeného orgánu. Na čo môžeš použiť dotáciu by si mala mať rozpracované v prílohe štatútu. Ak sa jedná o centrum pre deti a je to zriadené za účelom mimoškolského vzdelávania mládeže tak určite je nákup kvetov daňovým nákladom, v prípade príspevkovej organizácie účtuješ cez účty tr.9 a ich analytiku.
    Je to nezisková organizácia. Majú síce rozpočet, ktorý je rozdelený na 2 časti - časť na mzdy, ďalšia na bežné výdavky. Tie však konkrétnejšie nie sú rozoberané. Išlo mi o to, či bežnými výdavkami môžu byť aj kvety.

    učtovka je offline (nepripojený) učtovka

    učtovka
    Nevie mi niekto poradiť ako by mal vyzerať rozpočet neziskovej organizácie poskytujúcej všeobecne prospešné služby?

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Marianna01 Pozri príspevok
    Je to nezisková organizácia. Majú síce rozpočet, ktorý je rozdelený na 2 časti - časť na mzdy, ďalšia na bežné výdavky. Tie však konkrétnejšie nie sú rozoberané. Išlo mi o to, či bežnými výdavkami môžu byť aj kvety.
    Áno, ja účtujem v neziskovej org., špec.-pedagog. poradňa, nákup kvetov v kvetináčoch, zábavné pomôcky pre deti, rôzne dekoračné predmety som dávala ako bežné výdavky z dotácií /buď z kraja alebo z mesta/. Veď tie deti prídu stresované, tak im aspoň to prostredie trochu spríjemnime. Určite sa lepšie cítime v pekne útulne zariadenej kancelárii!

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    našla som na porade tento link:
    http://www.porada.sk/t142084-uplne-z...sifikacie.html
    prečítaj si 600-bežné výdavky: je tam uvedené, čo všetko sa v neziskovkách môže dávať do výdavkov a ako.
    Super pomôcka.
    Ďakujeme poraďákovi - Suzvedava.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.