Zavrieť

Porady

Zdanovanie kryptomien

Dobry den, rad by som sa spytal ako pristupovat ku kryptomenam. Pracujem na TPP ale mam nejake kryptomeny ktore uz nadobudli nejaku hodnotu ktoru by som si rad vyplatil na bezny ucet. Ako zdanit takyto prijem ? Podla toho co som cital tak v danovom priznani typu B je cast kde sa daju vyplnit "ine" prijmy, je tomu tak ? mozem do tejto polozky vlozit sumu ktoru som si poslal za dany kalendarny rok na ucet ? + ako zdokladujem kolko som realne vybral a kolko som ivestoval ? jedine co mam je vypis z uctu, staci to ako danovy doklad v pripade kontroly ? kedze s ktyptomenami som obchodoval na roznych portaloch a tieto operacie su anonymne neexistuje ziadne doklady o tom kedy, co a komu som predal. + z tejto sumy ktoru chcem zdanit platim iba 20% dan ? alebo su s tym spojene aj nejake dalsie odovdy ? Dakujem za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    El Cid je offline (nepripojený) El Cid

    El Cid
    -výpis z elektronickej peňaženky,k daným prevodom podľa dátumu a času priradiť trhovú hodnotu
    -áno,možno ho zaradiť ako ostatný príjem fyzickej osoby, ktorý podlieha dani z príjmov podľa § 8 zákona o dani z príjmov ako „iný“ príjem,pri tomto druhu príjmu je možné zahrnúť iba výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie, pričom nie je možné vykázať daňovú stratu ,ale súčasne platný zákon o dani z príjmov nerieši zdaňovanie príjmov z predaja bitcoinov
    -daň z poistenia, zdaňovanie príjmov z kryptomien, ale aj novela zákona o stavebnom sporení- oblasti, ktorým sa bude v tomto roku venovať Ministerstvo financií SR

    Zdanovanie kryptomien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.