Zavrieť

Porady

DOBROPIS

Ako to vyzerá? Aké to má mať náležitosti? Potrebujem to vystaviť a neviem ako. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Má rovnaké náležitosti ako riadna faktúra, ale v dobropise ešte uvedieš odvolávku na pôvodnú faktúru, ku ktorej robíš daný dobropis.

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    Ale ja to nechápem.Veď mi máme niečo vrátiť jednej firme a sama sebe dám dátum splatnosti??

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    áno, predsa si musíš dať dátum splatnosti, kedy im tie peniaze vrátite...

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    A..... vystaviteľ sme my? a odberateľ: oni? normálne ako faktúra?

    Mne sa to zdá strašne nelogické

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Čo tak všetky otázky šupnúť so jednoho príspevku?

    Dobropis môžeš vystaviť ako ďalšiu faktúru, s var. symbolom aký ti nasleduje. Ak ti soft dovolí, vystav s mínusom. Konšt.symbol použi taký, aký bol vo faktúre, ku ktorej sa dobropis "viaže".

    Pozri napr. aj tu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...light=dobropis
    Naposledy upravil Paula : 02.08.06 at 11:23

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    moncici121
    A sumu mám dať mínusom?
    Suma bude mínusom a variabilný symbol môžeš dať buď nový číslený rad, alebo pokračuješ v číselnom rade ako máš riadne vystavené faktúry. Je to už na tebe.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    mončiči predstav si, že ideš vystavovať normálnu faktúru... iba čísielka budú mínusom... toť vsjo..nerob z toho takú tragédiu

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    babenko1
    mončiči predstav si, že ideš vystavovať normálnu faktúru... iba čísielka budú mínusom... toť vsjo..nerob z toho takú tragédiu
    Veď hej, ale faktúru začínam že: Fakturujem Vám služby za..... No, a teraz im nieč nefakturujem.Najradšej by som napísala: Vraciam Vám sumu za ....

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    moncici121
    Veď hej, ale faktúru začínam že: Fakturujem Vám služby za..... No, a teraz im nieč nefakturujem.Najradšej by som napísala: Vraciam Vám sumu za ....
    Dáš Dobropisujem Vám .........

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    Dada
    Dáš Dobropisujem Vám .........
    ...to je ake smiešne.To asi preto,že som dobropis ešte nevystavovala.Ok, díky, idem na to...idem im dobropisovať

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    moncici121
    A sumu mám dať mínusom?

    Ja ti to radšej zhrniem. Vystavíš faktúru - do zátvorky napíšeš dobropis, alebo pomlčku.
    Použiješ číslo v číselnom rade tak ako máš faktúru - teda posledné voľné číslo. Faktúra (dobropis)bude samozdrejme s mínusom. Dátum vystavenia, je tiež účtovným dátumom, deň splatnosti je ako pri ostatných faktúrach. Ak si plátca DPH tak dobropis zaradiš do odpočtu v mesiaci v ktorom si faktúru vystavila. Takto to robím ja. Dosiaľ som nemala pri daňovej kontrole problém.

    Prajem príjemné účtovanie. Steffi

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    a musíš rozpísať s mínusom: - základ dane, - čiastka DPH, - suma celkom. Ak si zamozrejme plátcom DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.