Zavrieť

Porady

Par. 69 ods.12 písm. f) a g) prenos daňovej povinnosti - od 1.1.2018

Pekný deň, porosila by som o radu....ako stavebniny predávame aj železo, oceľ, sieťovinu...v priebehu minulého roku sme mávali odbery kt. presiahli u tohoto tovaru sumu 5000,00 bez dph, takže nám ich dodávateľ fakt. bez DPH, ale pri predaji našim odberateľom to nikdy nepresiahlo tých 5000 eur, takže sme faktúrovali normálne (základ+dph). Od nového roku sa vraj tento limit zrušil a na všetko sa bude vťahovať prenos daň.povinnosti. Takže ak v tomto roku nakúpime železo od dodávateľa bez DPH-prenos, aj mi budeme následne našemu odberateľovi pri predaji (ak je platcom DPH) faktúrovať tovar bez DPH...??? a čo v takom prípade, ak nákup minulý rok podliehal normálnemu režimu, tovar máme ešte skladom... a následkom zmien o 1.1.2018 to máme faktúrovať bez DPH...???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tanusik Dík za link....
    tanusik Už som pozerala aj ten zoznam, ale v kuchynskej reči.... týka sa to aj klasického pletiva, viazacích drôtov, stavebných klincov.....jakloviny, trubiek....? lebo ja nie som expert na tieto veci....
    Sarlotka Tanusik tu na tomto linku je colny sadzobnik a nizšie su vysvetlivky
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...r/nomenklatura

    Podla neho treba zatriedovať, resp. si napísať písomný dopyt na colnicu na zatriedenie....alebo využiť služby colného deklaranta na zatriedenie tovarov...
    tanusik Ďakujem.
      zbaliť

    Par. 69 ods.12 písm. f) a g) prenos daňovej povinnosti - od 1.1.2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.