Zavrieť

Porady

Extremne hnacky

Ahojte, mamina ma uz treti mesiac extremne hnacky, aj 10 x denne, abnormalne schudla a mam uz strach.
Ma absolvovane vsetky testy (parazity, sono brucha, potravinovu alergiu, testy na celiakiu aj kolonoskopiu) vsetky su ale negativne.
Doktor uz nevie co ma s nou robit. Ak ma niekto podobny problem, ozvyte sa prosim. Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    mám známu, ktorej až na neviem koľký krát objavili Crohna. Trvalo to snaď pol roka, kým zistili, čo je vo veci. A tiež hnačky, chudnutie.
    Treba sa dožadovať, hľadať.
    Ona nakoniec našla internistu - odborníka cez internet. A našťastie, jej lekár priznal, že s tým nemá toľko skúseností a pripravil papiere do Bratislavy. Teda, ona mala ešte ďalší problém ku tomu. Takže nevzdávať sa.
    Zároveň by som veľmi dávala pozor na stravu - treba ísť na základné potraviny a skúšať, čo vôbec môže. Či je potravina, ktorá nerobí problém. Lebo aj také sa stáva, že testy na alergie vyjde OK, ale skutočnosť je iná.
    korela 1. Ako jej vyšetrovali celiakiu? Z krvi, sondou ...
    U některých jedinců může dojít po požití lepku k nepříznivým reakcím (alergiím), které se projevují nevolností, nadýmáním až křečemi v trávicím traktu, jsou často doprovázeny průjmy a únavou, mnohdy se přidá i bolest kloubů. Přitom tito lidé nemají poškození sliznice tenkého střeva, což je typickým projevem CS. (celiakálne sprue)
    http://www.nasemimi.cz/dieta/bezlepkova-dieta.php
    2.MUDr. Jozef Klucho https://www.gastroenterolog.com/ prezri si jeho web, má virtuálnu ambulanciu, ale pozor, majú dovolenku od 24. - 28. 1. 2018! V prípade možnosti mu zašlite online kópie výsledkov z vyšetrení.
    Ak bývate v okolí Nových Zámkov, ale nielen kvôli blízkosti, odporúčam. Dobrý lekár.
    3. Koľko vzoriek stolice mama odovzdala? Niekedy nestačí ani 10, aby sa zistili parazity.
    4. Salmonela je vylúčená?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    -syndróm dráždivého čreva
    -organizmus nevie spracovať tuk
    alebo aj oboje dokopy

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Môže to byť aj histamínová intolerancia. Niekedy sa dá diagnostikovať opakovanými testami. Pozri diétu na histamínovú intoleranciu, je to kruté, ale pomáha.
    Je dôležité, aby potravinovú alergiu a histamínovú intoleranciu diagnostikoval alergológ - imunológ a nie praktický lekár zo zakúpenou sadou.
    https://www.google.sk/search?client=....0.SYL3xaTRV3o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.