Zavrieť

Porady

Sú terajšie extrémne teplotky živlom z pohľadu poistnej udalosti?

Kto mi poradí, či tieto extrémne teploty sú z pohľadu poistnej udalosti živlom. Od vysokej teploty sa mi žalúzie na oknách úplne vyduli a vypadávajú zo stĺpika. Pritom to isté mi spravili minulý týždeň a v sobotu ráno mi ich bol vymeniť za nové. Už večer boli v takom istom stave ako tie predchádzajúce. Dnes mi teplo odpálilo pripojenie na satelit - tak ma informoval opravár. Dom mám poistený aj na živel, preto by som chcela poradiť, či mi to poisťovňa musí zaplatiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Obavam sa ze nie . Skor by som to videl na nekvalitne vyrobky a vyjovaranie sa dodavatelov. Inak by v Egypte vobec nemohli fungovat, tam je bezne o 10 viac.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Myslím si že máš pravdu. Čo hovorí výrobca neviem, ale ten čo mi to montoval sa nevyhovára. Tiež povedal, že to je chyba výroby. Teraz mi to vymení, ale čo potom, keď to spraví o 5 rokov a záruka bude preč. Zadarmo mi to už potom nevymení, v tomto vidím najväčší problém.
    Vysoká klimatická teplota živlom nie je. Každá poisťovňa pod pojmom živel myslí obyčajne skupinu rizík, kt.sú podrobne definované vo Všeob.poist.podmienkach a Zmluvných dojednaniach, kt.sú neoddelit.súčasťou zmluvy. Obyčajne sú to povodeň, záplava, zemetrasenie, víchrica, krupobitie. Som poisťováčka a s poistením proti vysokej teplote som sa ešte nestretla.
    V tvojom prípade ide o nekvalitu, ktorú by som ako spotrebiteľ žiadala odmontovať a vymeniť za úplne iný typ, príp. vrátiť peniaze.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ďakujem, už sa stalo. Žalúzie sú už dva týždne odmontované, písomnú reklamáciu som poslala ešte v júli. Zatiaľ sa mi nikto neozval. Uvidím, čo spraví firma.

    Sú terajšie extrémne teplotky živlom z pohľadu poistnej udalosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.