Zavrieť

Porady

Platenie hypoteky - 3.strana

S manzelom mame rozdelene BSM. Kupila som si byt a manzel plati hypoteku. Chceme to prave osetrit tak, ze mu vznikne narok na cast, ktoru postupne bude splacat hypotekou. Viete mi poradit nejaky navrh na zmluvu? Na nete sme nic vhodne nenasli. Dakujem
4 komentárov     zbaliť
vicktor Kedy mu vznikne narok? Po roku, po piatich, po celkovom splateni?
Vznikne mu NAROK alebo budete postupne menit v katastri?
Su na to padne dovody? Pretoze si robite zbytocne komplikacie.
Mohla by byt nejaka zmluva o buducej zmluve, ze raz vycislite stupen splatenia a taky podiel ziska manzel.
tesoro Ono je to po pravde tak, ze manzel chce mat istotu, ze peniaze ktore plati sa mu "nestratia".
Mame spolocnu nehnutelnost RD, toto je byt ktory je iba moj , ale on plati hypo a chce to mat osetrene tak, ze ak by sa nahodou nieco stalo ma narok na pomernu cast ktoru zaplatil splatkami mojej hypoteky... Je to zrozumitelnejsie? Zadne dvierka, v tomto pripade jeho
vicktor Viac-menej som sa takto domyslal aj predtym.
Zmluva o buducej zmluve - popozerajte zopar vzorov. Dajte do nej ze manzel je opravneny v buducnosti poziadat o prepis podielu vlastnictva bytu podla podielu splatenia istiny uveru a manzelka je povinna prislusny podiel nanho previest. (Snad ma Maria nevysmeje a profik nedodube.)
Nie odslova doslova, ale podobny len lepsie znejuci text z tych vzorov.
Ale aj tak nechapem naco je dobre RD a ine vlastnit na polovicu a byt nie.
Co znamena "keby sa NIECO stalo"?
Deti mate?
Oliwa Keby rozvod predsa... Sranda, že o ženu sa nebojí, ale o prachy áno... tie si chce poistiť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Platenie hypoteky - 3.strana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.