Zavrieť

Porady

Zánik daňovej povinnosti nákladného motorového vozidla

Pekný večer, poprosila by som o usmernenie...majiteľ sa rozhodol kvôli častej poruchovosti, žeby som v daň. priznaní dane z motor. vozidiel uviedla zánik daňovej povinnosti ku 31.12.2017. O.k. ...ale keď som sa ho pýtala, čo ďalej, tak vravel, že uvidíme, nakoľko sa bude možno využívať v tomto roku. Vyzerá to tak, že ho nechce ani predať, ani zlikvidovať. Je možné ho mať ešte stále v majetku, pričom daň zanikne k 31.12.2017? A kebyže sa použil na podnikateľskú činnosť niekedy v priebehu r. 2018..tak potom zasa v daň.priznaní za r. 2018 nahlásiť daňovú povinnosť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    tanusik Akože ja viem, každopádne mi povedal aby som uviedla zánik daňovej povinnosti.... a uvidíme ako toho roku....dá sa to tak ako som napísala?

    1maaja je offline (nepripojený) 1maaja

    1maaja
    V danovom priznani sa zanik dan.povinnosti vyznaci iba v pripade zakonnych dovodov. To su napr.zrusenie zivnosti, predaj auta, pozri zakon o DzMV par.8. Ak podnikatel uviedol, ze je casto poruchove a nevie , ci auto bude pouzivat aj v r.2018, potom v DP za rok 2017 uvedies predmetny automobil, pocet mesiacov 12, vypocitas dan, datum zaniku neuvedies. Ak za cely rok 2018 auto na podnikanie nepouzije a nebude mat v uctovnictve ziadne vydavky, posles v 1/2019 oznamenie o zaniku dan.povinnosti auta k 31.12.2017.
    Naposledy upravil 1maaja : 26.01.18 at 14:26
    tanusik Dík...ešte raz som si prečítala kadejaké príspevky, volala som aj na finančnú správu, a presne tak mi to nejako vysvetlila aj pani...ďakujem.

    Zánik daňovej povinnosti nákladného motorového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.