Zavrieť

Porady

Zánik daňovej povinnosti

Daňová povinnosť dane z motorových vozidiel zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa prestalo používať na podnikanie. Tzn. ak auto prestaneme používať na podnikanie 10.06.2008, tak daňová povinnosť zaniká 30.06.2008. Chápem dobre, ak v daňovom priznaní uvediem, že auto podliehalo dani 6 mesiacov? Nechápem, prečo dali, že končí posledným dňom mesiaca a pri vzniku dali, že vzniká nasledujúcim dňom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pinocchio je offline (nepripojený) Pinocchio

    Pinocchio
    Ako je definovany zanik danovej povinnosti? V auguste som ako SZCO kupil nove vozidlo a tym padom prestal pouzivat starsie, ktore som ale predal a previedol na noveho majitela az v novembri. Od augusta si na neho neuplatnujem ziadne vydavky. Znamena to, ze mi za starsie vozidlo staci zaplatit dan iba do zakupenia noveho vozidla, alebo musim zaplatit dan az do jeho prevodu na ineho majitela?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pinocchio Pozri príspevok
    Ako je definovany zanik danovej povinnosti? V auguste som ako SZCO kupil nove vozidlo a tym padom prestal pouzivat starsie, ktore som ale predal a previedol na noveho majitela az v novembri. Od augusta si na neho neuplatnujem ziadne vydavky. Znamena to, ze mi za starsie vozidlo staci zaplatit dan iba do zakupenia noveho vozidla, alebo musim zaplatit dan az do jeho prevodu na ineho majitela?
    A oznámil si zánik daňovej povinnosti na staré, vznik povinnosti nového MV?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Pinocchio Pozri príspevok
    nie
    Ale to je chyba, bolo to treba nahlásiť do 30 dní od skončenia používania vozidla, t.j. do 30. nasledujúceho mesiaca. (Vo vašom prípade do 30.8. a auto ste používali 7 mesiacov ) Bolo by dobré dať dodatočne oznámenie. V zákone to vraj nemajú ošetrené ako povinnosť pokutovať (ale môžu), ale zas ušetríte na dani z motorového vozidla.
    Naposledy upravil JAJA11 : 14.01.09 at 13:32 Dôvod: doplnenie a oprava nesprávnych údajov

    Pinocchio je offline (nepripojený) Pinocchio

    Pinocchio
    Znamena to teda, ze danova povinnost zanika skoncenim pouzivania vozidla, napriek tomu, ze je v majetku?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Pinocchio Pozri príspevok
    Znamena to teda, ze danova povinnost zanika skoncenim pouzivania vozidla, napriek tomu, ze je v majetku?
    Auto treba vyradiť z majetku ak sa už nepoužíva na podnikanie. A nie je podstatné či bolo odhlásené z evidencie u policajtov.

    Zánik daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.