Zavrieť

Porady

Daň z príjmu FO zo zamestnania + ostatné vedľajšie príjmy

Dobrý deň,

chcem sa opýtať aký je postup podania daňového priznania, ak som zamestnaný a zamestnávateľ mi robí daňové priznanie. Mám popri zamestnaní aj iné príjmy napr. odmeny z dozornej rady, príjem z prenájmu. Chcem sa opýtať, či tieto príjmy mám dokladovať svojmu zamestnávateľovi, keďže on mi vypracúva daňové priznanie zo závislej činnosti. Alebo aký je postup v takomto prípade zamestnanec + bočné príjmy, kto čo a na aké tlačivo.

Ďakujem pekne za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    zľ vám urobí pravdepodobne ročné zučtovanie dane podávať DP za Vás to by bolo nad rámec jeho povinností
    v tomto prípade si musíte sám podať DP, zamestnávateľa požiadať namiesto RZD o vystavenie potvrdenia o zdaniteľných príjmoch, vy sám si potom podáte daňové priznanie, kde uvediete aj tie ostatné príjmy
    hanelie keďže máte príjmy z prenájmu, určite ste registrovaný na DÚ a máte pridelené DIČ, takže podávate DP typ B

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Žiadny zamestnávateľ nerobí daňové priznanie. O vykonanie ročného zúčtovania dane nemôžeš požiadať, sám si musíš podať daňové priznanie typu B.

    Daň z príjmu FO zo zamestnania + ostatné vedľajšie príjmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.