Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky 80% bez knihy jázd

na porade je k tejto téme toho veľa, urobila som súhrn a vyšlo mi toto:

na základe §19 ods. 2 písm. l) bod 3 ZDP: uplatňujem výdavky phm do výšky 80%, čo je zjednodušený spôsob uplatňovania výdavkov, ktorý nevyžaduje vedenie knihy jázd.
na základe tohto účtujem nákup PHM:
20,- eur... 501(MD), AUz toho 80% daňový výdavok, 20% nedaňový výdavok
3,20 eur ...343 (80% dph)
0,80 eur ... 501 (20% dph, bez nároku na odpočítanie)
24,00 eur ... 211 (321,261 - strana D)
k tomuto všetkému mám smernicu, že auto sa môže využívať iba na služobné (firemné) účely, nie súkromné. Správne?
Naposledy upravil mocekz : 31.01.18 at 10:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Iba dodám, že ak sa rozhodnete kráťiť DPH tak 20 % DPH, ktorú ste si neodpočítali je pripočítateľnou položkou, nakoľko ide o DPH vzťahujúcu sa k nákladu, ktorý nie je daňovým nákladom. Ak ste schopná preukázať, že využívate auto iba na podnikanie, odpočítate 100 % DPH.
    mocekz 1. auto sa používa iba na podnikanie (konateľ/majiteľ spoločnosti má aj druhé auto - súkromné, ktoré je písané na jeho manželku a vyhlasuje, že na súkromné účely využívajú toto) ... v tomto prípade si uplatním celú dph?
    2. neviem, či som niekde neurobila chybu ... v roku 2017 som účtovala 20% z dph na účet 501/AU ... v daňovom priznaní DPH som si mesačne uplatňovala iba 80% časť z DPH,.. čo s tým teraz? tých 20% DPH bude daňový výdavok alebo pripočítateľná položka? (ak pripočítateľná, na ktorom riadku daňového priznania?)
    jakubzemko 1. Uplatníte si celú DPH, ak ste schopná preukázať, že sa auto využíva iba na podnikanie
    2. Bude to Pripočítateľná položka. Predpokladám, že na riadku 130?

    Paušálne výdavky 80% bez knihy jázd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.